Sofia Vergara
Fot. Admedia, Inc/Sipa USA/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Nowotwór, morderstwo brata, kryminalna przeszłość... Smutna historia Sofii Vergary!

Dzisiaj jest najlepiej opłacaną aktorką na świecie

Redakcja VIVA! 27 października 2020 21:00
Sofia Vergara
Fot. Admedia, Inc/Sipa USA/East News

Droga na szczyt aktorki kolumbijskiego pochodzenia nie była łatwa, a wręcz przeciwnie. Sofia Vergara przeszła w życiu naprawdę wiele. Filmowa gwiazda zmagała się z nowotworem tarczycy, jej starszy brat został zamordowany podczas próby porwania, młodszy brat z kolei został deportowany ze Stanów Zjednoczonych za posiadanie oraz handel narkotykami. Kontrowersji nie brakowało również w życiu miłosnym aktorki. Jeden z jej byłych partnerów także posiada kryminalną przeszłość, a z byłym narzeczonym, Nickiem Loebem, do dzisiaj spiera się o prawa do zamrożonych embrionów. Dzisiaj natomiast jest najlepiej zarabiającą aktorką na świecie. Poznaj smutną historię Sofii Vergary! 

Sofia Vergara: morderstwo starszego brata

Sofia Vergara urodziła się 10 lutego 1972 roku w kolumbijskim mieście Barranquilla. Swoją karierę zaczynała jako modelka oraz aktorka telewizyjna. W wieku 17 lat wystąpiła w reklamie Pepsi, emitowanej na terenie Ameryki Łacińskiej. Do Stanów Zjednoczonych przeprowadziła się w 1995 roku. Niedługo po tym została prowadzącą programu podróżniczego. Chociaż kariera aktorki powoli zaczynała nabierać rozpędu, w życiu prywatnym nie miała już tyle szczęścia. 

W 1998 roku na ulicach jej rodzinnego miasta zamordowany został starszy brat Sofii Vergary, Rafael. Napastnicy odebrali życie mężczyźnie podczas próby porwania. Motywem zbrodni najprawdopodobniej było wymuszenie okupu, jako że rodzina Vergary była znacząco bardziej zamożna, niż większość kolumbijskiego społeczeństwa. W obawie o ich bezpieczeństwo oraz życie, zaraz po tragedii aktorka sprowadziła do Stanów Zjednoczonych swoją mamę, siostrę oraz młodszego brata. Rodzina zamieszkała wspólnie w domu Sofii Vergary. Bliscy Rafaela przez długi czas nie mogli pogodzić się z okrucieństwem, jakiego doświadczyli. "Mama była jak zombie", mówiła gwiazda filmowa w rozmowie z amerykańskim magazynem Parade

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tbt The 90’s Los Angeles😄🌞

Post udostępniony przez Sofia Vergara (@sofiavergara)

Sofia Vergara: uzależnienie oraz konflikt z prawem młodszego brata

Śmierć Rafaela Vergary mocno odbiła się nie tylko na zdrowiu psychicznym mamy aktorki. Jej młodszy brat, Julio przez 10 lat zmagał się z uzależnieniem. "Zaczęło się od alkoholu, później przez trawę, do kokainy, aż skończyło się na cracku", wyznała na łamach Parade Sofia Vergara. Aktorka robiła co w jej mocy, aby wspierać swojego utrapionego brata. W ostateczności planowała wysłać go z powrotem do Kolumbii, gdzie pod opieką bardziej radykalnej w swych metodach wychowawczych rodziny, Julio odcięty zostałby od środowiska, który wywarł na nim zły wpływ. 

Aktorka spóźniła się jednak ze swoimi planami, które uprzedzone zostały przez działanie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. W 2011 roku Julio został deportowany za sprawą licznych konfliktów z prawem. Jak podawał Daily Mail, młodszy brat Sofii Vergary miał na koncie ok. 30 zatrzymań w związku z posiadaniem narkotyków. Rok wcześniej aresztowany został także pod zarzutem rozprowadzania nielegalnych substancji. Ostatecznie Julio wygrał z uzależnieniem oraz wyszedł na prostą. "Dzisiaj jest niczym nowo narodzony", uspokajała Sofia Vergara w rozmowie z Parade

Sofia Vergara: walka z rakiem tarczycy

Dekadę wcześniej bliscy aktorki zamartwiali się natomiast o jej zdrowie. W 2000 roku Sofia Vergara została zdiagnozowana z nowotworem tarczycy. Miała wtedy zaledwie 28 lat. Szczęśliwie choroba była wykryta dostatecznie szybko. Aktorka pomyślnie przeszła operację oraz radioterapię. Niedługo po tym szczęśliwie stwierdzono brak pozostałości nowotworu w jej organach. Sofia Vergara do dzisiaj musi jednak profilaktycznie przyjmować leki na niedoczynność tarczycy. Wygrana z rakiem zainspirowała gwiazdę do podnoszenia świadomości społeczeństwa w kwestii chorób tarczycy. Aktorka stara się edukować swoich odbiorców oraz zachęcać ich do częstych badań oraz profilaktyki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#tbt2000s Los Angeles🌵🌵

Post udostępniony przez Sofia Vergara (@sofiavergara)

Sofia Vergara: burzliwe związki

Chociaż 48-letnia celebrytka tworzy dzisiaj wraz z aktorem, Joem Manganiello szczęśliwe małżeństwo, nie zawsze miała szczęście do partnerów. Sofia Vergara przez pewien czas związana była z Chrisem Paciello, członkiem włoskiej mafii, który zanim został właścicielem klubów nocnych w Miami, operował na Staten Island w Nowym Jorku. W 1999 roku kryminalista został skazany za udział w morderstwie oraz napadzie na bank. 

Sofia Vergera nie dobrze nie wspomina także relacji ze swoim byłym narzeczonym, Nickiem Loebem. Biznesmen i aktorka tworzyli parę przez cztery lata. Po dwóch latach związku zaczęli poważnie planować wspólną przyszłość. Zamrozili nawet embriony, które powstały metodą in vitro, na wypadek, gdyby przyszłe starania o potomstwo nie szły po ich myśli. Od rozstania z Loebem w 2014 roku Sofii Vergara do dzisiaj spiera się z nim o prawa do zarodków. Sprawa trafiła w końcu do sądu, gdzie ciągnęła się przez dwa lata, jednak bez skutku. Kwestia nadal nie została prawomocnie rozstrzygnięta.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.