Jan NOWICKI
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przejmujące wyznanie Jana Nowickiego: „Ja już się skończyłem”

Decyzja wybitnego aktora zasmuciła jego fanów

Olga Figaszewska 28 stycznia 2020 11:15
Jan NOWICKI
Fot. East News

Jan Nowicki podjął ważną decyzję. Rezygnuje z aktorstwa. W rozmowie z Super Expressem o jego postanowieniu opowiedziała żona i agentka, Anna Kondratowicz.

Decyzja Jana Nowickiego

Przez lata stworzył niesamowite kreacje. Fani pokochali go za role w Wielkim Szu, Panu Wołodyjowskim, Spirali czy Niepochowanym. Dlatego jego decyzja dla wielbicieli talentu wybitnego aktora jest prawdziwym ciosem.

„Jan mówi, że zmienił zawód aktora na pisarza. Nie chce grać”, powiedziała w rozmowie z dziennikiem Anna Kondratowicz, agentka i żona legendy polskiego kina.

Jan Nowicki wyznał niedawno Super Expressowi: „Ja już się skończyłem. Z pytaniami odnośnie grania proszę dzwonić do innych. Mnie to już nie interesuje”. Jedną z ostatnich produkcji, w której możemy go podziwiać jest film Pan T. Ale to był wyjątek.

„Jego udział w „Panu T.” to tylko epizodzik, 11 sekund na ekranie. Zrobił to z przyjaźni dla Marcina Krzyształowicza. Jan skończył z aktorstwem ”, zdradziła agentka aktora Super Expressowi.

W tym momencie dla Jana Nowickiego najważniejsze są spotkania autorskie z czytelnikami. Niedawno na rynku ukazała się jego ósma książka Moje psie myśli. Jak zdradziła Anna Kondratowicz: „Sam mówi o sobie: zmienił zawód aktora na pisarza, zresztą jest przyjęty do stowarzyszenia pisarzy polskich”.

Fani Jana Nowickiego będą się z nim mogli spotkać już pod koniec marca w Filharmonii Świętokrzyskiej.

A my życzymy wszystkiego najlepszego. Spokoju i dużo zdrowia!  

Jan Nowicki,
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jan Nowicki,
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.