Mette-Marit
Fot. Hansen Tom/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Śmiertelnie chora księżna Mette-Marit spełniła jedno ze swoich marzeń...

I udowodniła, że ma niezwykły talent!

Redakcja VIVA! 11 czerwca 2020 08:20
Mette-Marit
Fot. Hansen Tom/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Norweska księżna Mette-Marit zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, zanim lekarzom udało się ustalić ostateczną diagnozę. Okazało się, że żona księcia Haakona cierpi na samoistne włóknienie płuc, chorobę, która pozostawiła jej zaledwie kilka lat życia. Księżna nie poddaje się jednak i stara się robić jak najwięcej rzeczy, które sprawiają jej przyjemność. Niedawno odkryła w sobie nowy talent.

Księżna Mette-Marit zakończyła izolację

Gdy na całym świecie rozwijała się pandemia koronawirusa, stało się jasne, że księżna Mette-Marit znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, zdecydowała się na izolację wraz z najbliższymi, ale nie ukrywała, że tęskni za swoimi obowiązkami. „Mój Boże, cieszę się, że znów widzę ludzi!”, wyznała podczas pierwszego – po dłuższej przerwie – spotkania z dziennikarzami.

Podkreśliła wtedy, że istotny jest dystans fizyczny, ale nie emocjonalny. „Jeśli jest jakaś rada, której należy udzielić, to należy zachować dobrą rutynę: wstań rano, prześpij się, wyjdź na łono natury. Myślę, że jest to bardzo ważne dla wszystkich. Ponadto pamiętaj, że ten czas się skończy. Nadchodzą jaśniejsze dni”, mówiła.

Wraz z poluzowaniem niektórych ograniczeń, księżna również wróciła do części obowiązków królewskich, a jednocześnie postanowiła spełnić jedno ze swoich marzeń. Żona księcia Haakona zainteresowała się... ceramiką. Pierwszym zajęciom towarzyszyły wielkie emocje, a fotografie zostały opublikowane na jej Instagramie.

Księżna Mette-Marit przyznała, że od jakiegoś czasu chciała zrobić coś podobnego – patrząc na dzieło końcowe, nie da się zaprzeczyć, że ma do tego talent. Zobaczcie zdjęcia! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H.K.H Mette-Marit (@crownprincessmm)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.