Eliza Gawryluk nie żyje, śmierć polskiej lekkoatletki w Chinach, śmierć Elizy Gawryluk
Fot. Facebook
POŻEGNANIE

Tajemnicza śmierć polskiej lekkoatletki w Chinach wstrząsnęła mediami. Rodzina 29-letniej Elizy Gawryluk apeluje o pomoc

Konrad Szczęsny 27 lipca 2017 13:30
Eliza Gawryluk nie żyje, śmierć polskiej lekkoatletki w Chinach, śmierć Elizy Gawryluk
Fot. Facebook

Jej śmierć zaskoczyła rodzinę, przyjaciół i współpracowników. Eliza Gawryluk przebywała w Chinach, nic nie zapowiadało tragedii. Jeszcze w niedzielę 16 lipca rozmawiała z siostrą przez telefon. W poniedziałek miała stawić się w pracy - nie zrobiła tego, nie można się było z nią skontaktować. Jej ciało znaleziono w poniedziałek 17 lipca w hotelu w Chengdu w Chinach. Współlokator, z którym dzieliła pokój, zniknął. Jaką zagadkę kryje tajemnicza śmierć Elizy Gawryluk?

Polecamy też: Czy Chester Bennington został zamordowany? Nowe fakty w sprawie śmierci wokalisty Linkin Park zaszokowały jego fanów

Siostra o śmierci Elizy Gawryluk w Chinach

Rozmawiałam z nią w niedzielę rano polskiego czasu. W poniedziałek szła do pracy, ale się w niej nie stawiła. Znaleziono ją 17 lipca w jej apartamencie. Współlokator, który z nią mieszkał, zniknął”, zwierzyła się siostra Gawryluk, Aleksandra, w rozmowie z „Faktem”.

Co gorsza, chińskie organy ścigania.. utajniły śledztwo, więc nic nie wskazuje na to, że zagadka śmierci Elizy zostanie szybko wyjaśniona. 

Z informacji gazet i serwisów sportowych wynika, że 29-latka po porzuceniu kariery sportowej 6 lat temu próbowała początkowo podbić świat mody we Włoszech. Po pobycie tam przeprowadziła się do Chin, by nauczać dzieci języka angielskiego. 

Rodzina wystosowała apel do internautów i ludzi dobrej woli, aby wpłacali na specjalne konto datki. Chcą oni kremacji ciała Elizy Gawryluk, by później sprowadzić je do Polski. Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na około 30 tysięcy złotych. 

Przeczytaj też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

Kariera sportowa Elizy Gawryluk

Eliza Gawryluk specjalizowała się w biegach na średnich i długich dystansach. Miała na koncie kilka sukcesów: w wieku 20 lat wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na 10 tysięcy metrów. Mogła również poszczycić się tytułem medalistki mistrzostw Polski juniorów na stadionie i w hali w biegach na dwa tysiące metrów, dwa tysiące metrów z przeszkodami i trzy tysiące metrów. W 2011 r. wycofała się
z aktywnego uprawiania sportu z powodu problemów zdrowotnych, licznych kontuzji i ogólnej niechęci do dalszej kariery. Znajomi i przyjaciele zwracają uwagę na to, że lubiła wyróżniać się z tłumu i miała barwną osobowość, co często objawiało się licznymi eksperymentami związanymi z wyglądem: intrygującym kolorem włosów, charakterystycznym ubiorem lub kolczykami. Moda była jej pasją, właśnie dlatego wyjechała do jednego z najważniejszych państw na stylowej mapie świata, czyli do Włoch. Tam chciała podjąć współpracę z domem mody Dior. Niestety, nie udało jej się i dlatego przeprowadziła się do Kraju Środka.

W wywiadzie rąbka tajemnicy odnośnie do kariery lekkoatletki uchylił jej trener z rodzinnego Olsztyna,
z którym Eliza Gawryluk utrzymywała kontakt.

To była bardzo sympatyczna i uśmiechnięta zawodniczka, która jednak miewała humory. Stać ją było na osiąganie dobrych wyników. Gdyby tylko miała więcej chęci. Z Olsztyna wyjechała na studia do Stanów Zjednoczonych. Tam jednak kariery nie zrobiła. Kiedy wróciła z USA, została modelką. Niedawno dzwoniła do mnie, bo chciała się spotkać i powspominać stare dzieje”, zwierzył się trener Ludwichowski w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Przeczytaj też: „Samochód Ritza był wrakiem’’. Nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany

Przyczyny śmierci Elizy Gawryluk

Siostra Elizy, Aleksandra, w wywiadzie dla sportowychfaktów.wp.pl ujawniła prawdopodobne przyczyny śmierci lekkoatletki.

Eliza miała problemy z sercem, arytmię i prawdopodobnie takie są okoliczności śmierci. Mamy stały kontakt z ambasadą, na razie czekamy na to, aby policja udostępniła nam ciało”, poinformowała media.

Polecamy też: Do sieci wyciekł tajny plan na wypadek śmierci Elżbiety II! ''Guardian'' ujawnia szczegóły

TAGI #sport

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.