Paweł Królikowski
Fot. FORUM
WSPOMNIENIE

Tak wyglądały ostatnie tygodnie życia Pawła Królikowskiego...

„Po wybudzeniu odzyskali nadzieję, że będzie lepiej...”

Redakcja VIVA! 1 marca 2020 09:45
Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Kiedy wyznał, że zmaga się z chorobą neurologiczną, cała Polska kibicowała mu w powrocie do zdrowia. Paweł Królikowski, uwielbiany przez wielu aktor, zmarł w wieku 58 lat. W tą przykrą wiadomość wciąż trudno uwierzyć...

Paweł Królikowski nie żyje

Niepokojące doniesienia o złym stanie zdrowia Pawła Królikowskiego pojawiły się jeszcze w 2015 roku. Cierpiał z powodu zawrotów głowy, wymiotów i kłopotów ze wzrokiem, ale uznał, że są to powikłania po grypie. Do szpitala trafił dzięki namowom żony, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Wtedy okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu. Aktor przeszedł poważną operację neurochirurgiczną.

W 2019 roku nastąpił nawrót choroby. Paweł Królikowski nie pojawił się na finale 11. edycji show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, nie angażował się też w sprawy Związku Artystów Scen Polskich, którego był prezesem. Doniesienia mediów zaniepokoiły fanów.

Aktor ujawnił prawdę w pierwszym odcinku 12. sezonu TTBZ. „Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”.

Ostatnie tygodnie życia Pawła Królikowskiego

Niestety, tuż przed świętami Bożego Narodzenia ponownie trafił do szpitala. „Tak to prawda, ojciec ma problemy ze zdrowiem i w związku z tym musimy sobie radzić. Zdarza się tak, że człowiek trafia do szpitala i tak też się stało”, powiedział wówczas Antoni Królikowski w rozmowie z Faktem. „Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem”, poinformowała Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Jeszcze w styczniu Paweł Królikowski przeszedł kolejną operację. Jak informuje Super Express, ze względu na zalecenia lekarzy, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Rodzina nie ujawniała szczegółów. „To był temat tabu. Nikt nawet nie wymawiał jego imienia”, zdradziła osoba z bliskiego kręgu znajomych zmarłego aktora. „Leżał na oddziale intensywnej terapii. Był w śpiączce przez miesiąc”.

Jak informuje rozmówca Super Expressu, przed śmiercią został wybudzony ze śpiączki. „Okazało się, że nie był w stanie sam oddychać. Przy życiu podtrzymywał go specjalistyczny sprzęt”, wytłumaczył. Najbliżsi wierzyli jednak, że to dobry znak. „Po wybudzeniu odzyskali nadzieję, że będzie lepiej”. Niestety, tak się nie stało...

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego w jednym z warszawskich szpitali. 

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.