Helena Kmieć, śmierć Heleny Kmieć, nie żyje Helena Kmieć
Fot. Wolontariat Misyjny Salvator
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje polska wolontariuszka Helena Kmieć. Została zamordowana przez nożownika w Boliwii

Konrad Szczęsny 25 stycznia 2017 16:15
Helena Kmieć, śmierć Heleny Kmieć, nie żyje Helena Kmieć
Fot. Wolontariat Misyjny Salvator

Dziś media obiegła tragiczna informacja. Helena Kmieć, która pracowała jako wolontariuszka w Boliwii, została zamordowana. Młoda kobieta zginęła wskutek napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, czwartym co do wielkości mieście Boliwii. Doniesienia te potwierdził Wolontariat Misyjny Salvator na Facebooku oraz polskie MSZ. Podejrzani zostali zatrzymani.

Okoliczności śmierci Heleny Kmieć

„Z bólem serca pragniemy wszystkich Was zawiadomić o ogromnej tragedii, która wydarzyła się na naszej placówce wolontariackiej w Boliwii. 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, gdzie przebywały Helena Kmieć i Anita Szuwald. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem Helenkę. Pomimo prób ratowania życia, zmarła” – czytamy w poście na Facebooku.

Helena Kmieć była znana przede wszystkim jako koordynatorka Światowych Dni Młodzieży w parafii św. Barbary w Libiążu. Działała w duszpasterstwie akademickim oraz angażowała się w dzieła misyjne księży Salwatorianów.

„Wszelkie słowa są w tym momencie niewystarczające. Pozostaje nam zawierzenie tego wszystkiego Panu Bogu. Bardzo prosimy Was o modlitwę za Helenkę, Jej pogrążoną w bólu Rodzinę, Chłopaka i Bliskich, a także za całą naszą Wspólnotę WMS. Niech dobry Bóg będzie dla Helenki nagrodą, a dla nas pocieszeniem. Życie naszej Przyjaciółki było, jest i będzie inspiracją do świadczenia o Bogu i oddawaniu Mu się bez reszty. Helenka pozostanie dla nas niedoścignionym wzorem radosnej, pokornej, bezgranicznej służby Jezusowi i ludziom. Dzięki Niej wiemy, że prawdziwie święci ludzie żyją bardzo blisko nas” – piszą wolontariusze na Facebooku.

Nie jest znana jeszcze data pogrzebu.

Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator z siedzibą w Trzebini działa w placówkach misyjnych w różnych krajach, pomagając osobom chorym, ubogim i potrzebującym w szkołach, szpitalach, hospicjach, placówkach wychowawczych i przy parafiach.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło informację o zabójstwie Polki w Boliwii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło informację, że polska obywatelka została zamordowana w Boliwii. Boliwijska policja bada okoliczności przestępstwa, zatrzymano podejrzanych - poinformowało MSZ.

„MSZ potwierdza informację, że polska obywatelka padła ofiarą zabójstwa w Boliwii. Konsul RP w Limie monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z boliwijskim wymiarem sprawiedliwości. Boliwijska policja bada okoliczności przestępstwa, zatrzymano podejrzanych” - poinformował MSZ.

„Z uwagi na ochronę prywatności i dobro rodziny oraz prowadzone śledztwo w sprawie, nie udzielamy szczegółowych informacji osobom trzecim” - podkreślono w komunikacie.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?