Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Szokująca wpadka na wizji. Dziennikarz ogłosił śmierć królowej Elżbiety II

Fatalna informacja zszokowała Brytyjczyków

Ksenia Krasko 13 maja 2021 12:55
Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II cieszy się szacunkiem i uwielbieniem Brytyjczyków od niemal siedemdziesięciu lat, czyli od chwili, kiedy zasiadła na tronie. Ceniona za rozwagę i bezkompromisowość monarchini w kwietniu obchodziła 95. urodziny. Jest to piękny, ale i podeszły wiek, i być może dlatego informacja, jaką przekazano w jednym z brytyjskich programów porannych, wzbudziła niepokój wielu widzów. Dziennikarz przekazał im bowiem, że Elżbieta II... nie żyje.

Elżbieta II nie żyje? Pomyłka brytyjskiego dziennikarza

„Dużo rozmawialiśmy o księciu Filipie po śmierci królowej”, stwierdził Alastair Campbell podczas rozmowy z aktorem Vinnie’m Jonesem, gościem programu Good Morning Britain na antenie ITV. Sądząc po reakcji samego prezentera, zrobił to zupełnie nieświadomie, jednak w sieci zawrzało.

Zobacz też: Elżbieta II boi się o swoje życie? Tak unika otrucia. Szczególne znaczenie ma jej... torebka

Niefortunna wypowiedź sprowokowała lawinę komentarzy. Niektórzy internauci skrytykowali prezentera za szerzenie nieprawdziwych informacji o Elżbiecie II, jednak inni zwrócili uwagę, że chociaż wpadka jest fatalna, należy przyjąć, że takie rzeczy się zdarzają, szczególnie w programach na żywo.

Po kilku minutach sam Campbell zdał sobie sprawę, co się stało. Przerwał rozmowę z aktorem i przeprosił widzów, a współprowadząca Susanna Reid zaznaczyła, że wszyscy na pewno zrozumieli, że to tylko błąd.

Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Sean Gallup/Getty Images

Elżbieta II - nieprawdziwe doniesienia o śmierci

Nie jest to pierwszy raz, kiedy w mediach pojawia się informacja o śmierci Elżbiety II. Podobne doniesienia wzbudziły wiele emocji w 2019 roku, kiedy w sieci krążyły screeny rozmowy z czatu w aplikacji WhatsApp. Jedna z osób piszących przekazała, że monarchini zmarła na zawał serca. Na plotki natychmiast zareagował Pałac Buckingham, dementując pogłoski i zauważając, że takie wiadomości to „nic innego, ale biznes”.

Mówi się, że osoba, którą „uśmiercono”, będzie długo żyć. I właśnie tego życzymy Elżbiecie II. 

Źródło: Metro News

Elżbieta II na posiedzeniu parlamentu wygłosiła uroczystą mowę tronową, maj 2021 roku

Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.