Gwiazdy, które wygrały ze swoimi słabościami
Fot. East News/Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Słodycze, papierosy, uzależnienie od poprawek urody… Te gwiazdy zawalczyły ze swoimi słabościami i odniosły sukces

Mają naprawdę silną wolę!

Redakcja VIVA! 13 listopada 2020 10:47
Gwiazdy, które wygrały ze swoimi słabościami
Fot. East News/Getty Images

Media lubią rozpisywać się o problemach gwiazd z wyniszczającymi zdrowie uzależnieniami, ale celebryci nie są wolni także od zwyczajnych codziennych słabości… Wiedzieliście, że Sofia Vergara przesadza z kawą, Britney Spears nałogowo obgryza paznokcie, a Selena Gomez jako nastolatka trafiła do szpitala, bo żywiła się głównie batonikami?

Na szczęście show-biznes pełen jest historii o silnej woli i radykalnych zmianach stylu życia. W końcu dla celebrytów dobre zdrowie i młody wygląd to inwestycja w karierę! Sprawdź, które gwiazdy zdecydowały się zawalczyć ze słabościami i jak ich życie zmieniło się na lepsze.

Palenie papierosów

Moda na zdrowy styl życia sprawiła, że w kręgach socjety coraz trudniej spotkać palacza. Jednak mało kto pamięta, że jeszcze kilka lat temu największe nazwiska show-biznesu i polityki pokazywały się z papierosem. Większość z nich już pokonała nałóg, często za pomocą naprawdę niestandardowych metod.

Adele, która na początku kariery paliła co najmniej paczkę dziennie, zdecydowała się rzucić po nagłej chorobie strun głosowych. Pomógł jej Max Kirsten i autorska metoda, która łączy hipnozę z psychoterapią. Na prywatną wizytę umawiają się z nim głównie sławni i bogaci, ale porady Kirstena wydano także w formie książki i… aplikacji na telefon. Z kolei Adele, w kilka lat po rozstaniu z papierosami postanowiła dokonać kolejnej życiowej rewolucji i pozbyć się wielokilogramowej nadwagi. Ta Brytyjka naprawdę ma żelazną silną wolę!

Wszystkie operacje plastyczne Adele
Fot. Instagram

Mniej samozaparcia miał Barack Obama, prezydent za którym tęsknią wszyscy przeciwnicy Donalda Trumpa (wolnego od nałogu nikotynowego, uzależnionego za to od dietetycznej Coli). Obama próbował rzucić palenie kilkakrotnie, poczynając od 2010 r. Niestety, kilka razy wracał do nałogu, mimo nacisków ze strony żony i córek. Ostatecznie to strach przed gniewem Michelle (oraz nikotynowe gumy) pomogły prezydentowi rozstać się z papierosem.

Jeśli podobnie jak Obama masz problem z długoletnim uzależnieniem od papierosów, skorzystaj z pomocy specjalisty, który może zarekomendować łagodzącą skutki odstawienia nikotynową terapię zastępczą. Osobom, u których leczenie nałogu kończy się jednak niepowodzeniem, Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych rekomenduje zastąpienie papierosów produktami heat-not-burn, czyli przebadanymi medycznie podgrzewaczami tytoniu, np. IQOS. Nie dochodzi w nich do najbardziej szkodliwego dla zdrowia palaczy procesu spalania tytoniu i tym samym powstawania dymu papierosowego, który zawiera ciała smoliste (tzw. tar).

Co ciekawe to często nikotyna i tytoń są mylnie postrzegane, jako główny problem związany z paleniem papierosów. Warto tu wspomnieć o amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), która potwierdziła niedawno, że dzięki wykluczeniu procesu spalania tytoniu, IQOS ogranicza narażenie jego użytkowników na działanie szkodliwych substancji w porównaniu z papierosami.

Uzależnienie od cukru

Wiele amerykańskich gwiazd odżywia się tak zdrowo, że nawet nie przyjdzie im do głowy zjedzenie batonika albo kawałka ciasta. Na ogół chodzi jednak o dbałość o sylwetkę. Niektóre z nich przyznają jednak, że cukier i węglowodany proste działają na nie uzależniająco. Z diety wyeliminowała go np. Kourtney Kardashian. Na swoim blogu przyznała, że cukier sprawiał, że wciąż miała ochotę na więcej, a dodatkowo powodował cellulit.

Zmiana diety była też koniecznością dla Kate Hudson. Gwiazda komedii romantycznych przyznała:

Nagle uświadomiłam sobie, że każdego dnia koło 16 dopadała mnie nagła ochota na cukier, jak nałóg. Zawsze wtedy szukałam słodyczy i przeraziło mnie, ile cukru tak naprawdę jemy – tłumaczyła w 2015 roku.

Kate Hudson
Fot. Getty Images

Od tego czasu aktorka podąża za zasadami diety alkalicznej, bogatej w warzywa i pozbawionej przetworzonej żywności. Wkrótce po zerwaniu ze słodyczami wydała nawet książkę o zdrowym stylu życia pt. „Pretty Happy”. Inna hollywoodzka ekspertka od odżywiania, Gwyneth Paltrow jest przekonana, że węglowodany proste powodują wahania nastrojów i przemęczenie. Ona również chce edukować swoich fanów, poprzez swoją platformę internetową Goop.

Niechęć do aktywności fizycznej

Dziś jest jedną z najbardziej fit gwiazd, trzymającą się naprawdę wymagającej diety i prawdziwego reżimu treningowego. Dzięki temu wygląda na 20 lat mniej niż wskazują dokumenty. Jednak w głębi duszy – nie znosi ćwiczyć! Zgadniecie, o kogo chodzi?

To Jennifer Lopez, które w 2014 roku przyznała w rozmowie z „Us Weekly”, że nie przepada za ćwiczeniami:

To w ogóle nie jest łatwe. Nienawidzę tego, jak każdy innych człowiek. [Ćwiczenia] nie sprawiają mi przyjemności. Robisz to, żeby poczuć się lepiej, ale czujesz się lepiej dopiero, gdy skończysz – tłumaczyła wokalistka i aktorka.

W tym przypadku słowa nie idą w parze z praktyką. Podobnie jak Reese Witherspoon, która również deklaruje niechęć do siłowni, ale pojawia się na niej regularnie, Lopez nie przepuści dnia treningu. Bez przyjemności, ale z godną pozazdroszczenia konsekwencją, umawia się z najsłynniejszymi (i najdroższymi) trenerami świata, by zapewnić sobie jędrną pupę i widoczny sześciopak.

jennifer-lopez-alex-rodriguez-nowy-dom-miami-willa-cena
Fot. Getty Images

Jak udaje jej się zmobilizować? Zaledwie rok później ten sam magazyn wydrukował inną wypowiedź J. Lo, w której tłumaczyła jak udaje jej się zmusić do treningu każdego poranka: Czasami, gdy pracuję do późna poprzedniego wieczoru, myślę, że nie podołam. Ale mówię sobie: "Po prostu to zrób, to tylko godzina". Sama się przekonuję, żeby nie popaść w lenistwo – tłumaczyła gwiazda.

Uzależnienie od poprawiania urody

Typowo hollywoodzki problem? Skądże, w Warszawie czy Poznaniu również regularnie spotykamy kobiety, które nie potrafią powiedzieć „stop” botoksowi i wypełniaczom. W show-biznesie to prawdziwa choroba zawodowa, która czasem potrafi złamać karierę. Do aktorek, które popełniły poważne błędy w wyborze specjalisty medycyny estetycznej i przypłaciły to popadnięciem w zapomnienie, należą np. Meg Ryan czy Melanie Griffith.

Podobny los groził Nicole Kidman. Po świetnych rolach w „Godzinach” i „Dogville” kariera Nicole zaczęła przygasać, a propozycje filmowe – coraz mniej ambitne. W tym czasie australijska aktorka stała się też obiektem wielu żartów z powodu swojego uzależnienia od botoksu. Czy nieruchome rysy twarzy zniszczyły jej warsztat aktorski?

gala Elle Women 2019, Nicole Kidman
Fot. Getty Images

Tak zdawała się sugerować w rozmowie z magazynem „Tv Movie”, gdy skomentowała swoje przygody z medycyną estetyczną:

Już tego [botoksu] nie używam, znów mogę ruszać czołem.

Kilka lat później Kidman wróciła na plany filmowe ambitnych reżyserów spoza mainstreamu jak Sofia Coppola, a widzowie znów ją pokochali dzięki sukcesowi serialu „Wielkie kłamstewka”. Wystarczyło zaakceptować upływający czas i wykorzystać potencjał ról charakternych kobiet po czterdziestce.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.