Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Prokuratura wszczęła oficjalne śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka

Poszukiwania mężczyzny trwają

Redakcja VIVA! 21 sierpnia 2019 11:28
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Cała Polska od kilku dni śledzi rozwój wydarzeń, związanych z zaginięciem Piotra Woźniaka-Staraka. Poszukiwania producenta filmowego rozpoczęły się w niedzielę, po pierwszych doniesieniach o wypadku na motorówce. W poniedziałek prokuratura potwierdziła domysły mediów, jednak nie ujawniono więcej szczegółów sprawy. W środę wszczęto oficjalne śledztwo.

Śledztwo w sprawie wypadku Piotra Woźniaka-Staraka

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku motorówki, na której znajdował się Piotr Woźniak-Starak. Dotyczy ono spowodowania wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć. Prokurator Krzysztof Stodolny zaznaczył, że w chwili obecnej służby nie będą informować o żadnych szczegółach zdarzenia, w tym o dowodach i o danych osobowych przesłuchanych świadków. Nie odniosą się też do doniesień medialnych.

W przeszukiwanie jeziora Kisajny zaangażowani są policjanci, strażacy, ratownicy MOPR i WOPR, a także żołnierze z WOT. Służby używają specjalistycznego sprzętu, w tym sonary, śmigłowiec, drony i robota do prac pod wodą. Trwa czwarta doba poszukiwań męża Agnieszki Woźniak-Starak.

Policja otrzymała zgłoszenie w niedzielę w nocy, kiedy okoliczni żeglarze zauważyli pływającą motorówkę w okolicach miejscowości Fuleda. Wtedy okazało się, że jest pusta, chociaż pozostawione rzeczy sugerowały wcześniejszą obecność dwóch osób. Służby ratunkowe na brzegu odnalazły 27-letnią mieszkankę Łodzi, która zeznała, że pływała wraz z 39-letnim mieszkańcem Warszawy. Prawdopodobnie kobieta i mężczyzna wypadli z motorówki w trakcie skrętu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie poinformował w poniedziałek, że osobą poszukiwaną jest Piotr Woźniak-Starak.

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Jacek Dominski/East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.