The Voice Kids Russia skandal,  Mikella Abramowa
Fot. Instagram/@mikellaabramova
O TYM SIĘ MÓWI

Skandal w rosyjskim The Voice Kids! Wygrała córka milionera, bo... sfałszowano wyniki

Poznajcie szczegóły!

Olga Figaszewska 18 maja 2019 17:51
The Voice Kids Russia skandal,  Mikella Abramowa
Fot. Instagram/@mikellaabramova

Finał rosyjskiego The Voice Kids z pewnością wszyscy zapamiętają na długo… Zwyciężczynią programu została córka milionera. Ale Mikella Abramowa nie cieszyła się długo z wygranej. Ostatecznie dziesięciolatka pożegnała się z tytułem, a wynik show został anulowany. Co wydarzyło się w programie?

Skandal w rosyjskim The Voice Kids

Mikella jest córką rosyjskiej gwizdy pop Alsou i zamożnego biznesmena Yana Abramowa. 26 kwietnia dziewczynka zajęła pierwsze miejsce w finałowym  odcinku szóstej edycji The Voice Kids. Miała otrzymać  56,6 proc. głosów telewidzów. Jej przewaga nad innymi uczestnikami show była jednak podejrzana. Następnego dnia w mediach rozpętała się prawdziwa burza.

Pierwyj Kanał, na którym emitowane jest popularne show, potwierdził, że  doszło do oszustwa w głosowaniu. Zapowiedziano, że to „pierwszy i ostatni raz, kiedy ktoś próbuje kontrolować wybór publiczności”. 

Firma  Group-IB, zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, została zatrudniona do zbadania głosowania SMS na Mikellę Abramową. Okazało się, że 8 tysięcy SMS-ów zostało wysłanych automatycznie z 300 fałszywych numerów. 

„Tymczasowe wyniki kontroli potwierdziły, że znaczący wpływ na głosowanie miało zewnętrzne działanie, a to wpłynęło na wynik”, czytamy w wydanym oświadczeniu. Ostatecznie wygrana została anulowana, a pełny raport zostanie wydany pod koniec miesiąca.

Pierwyj Kanał zaznaczył, że celem audytu nie było obarczanie nikogo winą, ale ponowna ocena danych otrzymanych w wyniku głosowania. Co więcej, przed nowym sezonem zostanie wprowadzony nowy mechanizm głosowania.

Ta sytuacja wywołała prawdziwe oburzenie. Dla niektórych to wciąż tylko telewizyjne show. Jednak nie brakuje głosów rozczarowania… Zdaniem internautów to wykorzystywanie statusu społecznego do manipulowania wynikami programu. Oczywiście o takich zabiegach było już głośno w kontekście politycznym, ale chyba nikt nie przypuszczał, że będzie to dotyczyć show dla dzieci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сегодня!! @voice1tv @1tv #ГолосДети6

Post udostępniony przez Mikella🌸 (@mikellaabramova)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Дорогие друзья! Вчера был самый волнительный день в моей жизни! Я очень переживала😯Так хотелось , чтобы все было идеально! Песня гениальной Юлии Началовой ‘Герой не моего романа’ для меня очень много значит. Я мечтала её спеть на проекте #ГолосДети, когда ещё Юлечка была с нами🙏🏻 Хотелось, чтобы она услышала, чтобы она дала совет...Когда Юли не стало, я решила, что буду петь именно эту песню, чтобы память о ней продолжала жить🙏🏻 Благодаря вашей поддержке и вере в меня я прошла в финал! Спасибо большое! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 #голосдети6

Post udostępniony przez Mikella🌸 (@mikellaabramova)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.