KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandal na królewskim dworze. Książę Karol tuszował zbrodnie biskupa-pedofila?!

Kim jest Peter Ball?

Gabriela Czernecka 20 lipca 2018 14:58
Książę Karol
Fot. East News

Książę Karol zamieszany w sprawę molestowania seksualnego! W 2015 roku duchownego Petera Balla skazano na 32 miesiące więzienia za molestowanie kilkunastu młodych mężczyzn. Wówczas wyszło na jaw, że już w 1993 roku przyznał się do nieprzyzwoitych czynów wobec dziewiętnastolatka, ale kary miał uniknąć dzięki wstawiennictwu wpływowych przyjaciół. Wśród nich miał być właśnie książę Karol, z którym Peter Ball się przyjaźnił. Na królewskim dworze wybuchł skandal!

Książę Karol tuszował zbrodnie biskupa-pedofila?!

Trzy lata temu Peter Bell, były biskup anglikańskiej diecezji Lewes i Gloucester, został skazany na karę 32 miesięcy pozbawienia wolności za molestowanie seksualne osiemnastu nieletnich mężczyzn. Biskup przyznał się do winy, ale media postanowiły dokładnie prześwietlić jego przeszłość. Jak się okazuje duchowny od lat dopuszczał się niemoralnych czynów. 

Dokładnie dwadzieścia pięć lat temu były biskup Lewes przyznał się do ataku na 19-letniego Neila Todda, który po trzech próbach samobójczych zmarł w 2012 roku. Wówczas biskup uniknął kary dzięki wysoko postawionym znajomym, ale zrezygnował z pełnionej funkcji. Wiele osób uważa, że wśród "znajomych" miał być książę Karol, który prywatnie przyjaźnił się z Ballem. Przypomnijmy, że były biskup wielokrotnie podkreślał, że jest powiernikiem sekretów następcy tronu i zawsze może i mógł liczyć na jego wsparcie.

Z informacji brytyjskich mediów wynika, że faktycznie książę Karol wspomagał duchownego pieniężnie i często z nim korespondował. Podobno miał mu także udostępnić jedną ze swoich posiadłości w latach 1997-2011. W sprawie powołano więc specjalną komisję, która ma ustalić relacje obu panów i sprawdzić czy przed laty organy ścigania nie były szantażowane. Analizie zostaną także poddane listy, które Ball i książę wymieniali między sobą. 

Jak podaje rzecznik rodziny królewskiej, policyjny raport podaje, że nie zostały znalezione żadne dowody na to, że książę Walii czy jakikolwiek członek rodziny królewskiej próbował interweniować w celu ochrony Balla. Rzecznik Clarence House wydał w tej sprawie oświadczenie: „Zapytano księcia Walli, czy mógłby pomóc w dochodzeniu dotyczącym Petera Balla. Książę wyjaśnił, że nie był świadomy zachowania biskupa i chętnie udzieli wszelkich informaacji o kontakcie z Ballem, jeśli tylko to może pomóc”. 

W lutym ubiegłego roku Peter Ball został zwolniony z odsiadywania kary więzienia. Dziś ma 86 lat. Jego najmłodsza ofiara miała 12 lat, a najstarsza 20.  

Bracia biskupi: Peter i Michael Ball

Peter Ball i Michael Ball, bracia biskupi, biskup oskarżony o pedofilię
Fot. Getty Images

Wideo

Odkryj najmodniejszy manicure na wiosnę!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!