Agnieszka Kubera, siostra Anny Przybylskiej
Fot. Michal Wozniak/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wyglądają płuca po zakażeniu koronawirusem. Siostra Anny Przybylskiej apeluje o rozsądek

„COVID nadal jest z nami”, ostrzega Agnieszka Kubera

Redakcja VIVA! 24 czerwca 2020 12:35
Agnieszka Kubera, siostra Anny Przybylskiej
Fot. Michal Wozniak/East News

Gdy WHO ogłosiło pandemię koronawirusa na świecie, eksperci natychmiast ostrzegli, że wirus jest niebezpieczny przede wszystkim ze względu na ciężkie zapalenie płuc, któremu towarzyszą takie objawy, jak wysoka gorączka, ostry kaszel i duszności. Naukowcy odkryli, że uszkodzenia płuc mogą być nieodwracalne, nawet jeśli pacjent pokona chorobę Covid-19. O skutkach zakażenia postanowiła przypomnieć Agnieszka Kubera, siostra zmarłej aktorki Anny Przybylskiej. Jej słowa dają do myślenia.

Agnieszka Kubera, siostra Anny Przybylskiej, o koronawirusie

Agnieszka Kubera rzadko udziela się w mediach i chroni prywatność, ale postanowiła zaapelować do swoich obserwatorów w słusznej sprawie. Ze względu na fakt, że pracuje w gabinecie tomografii komputerowej w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, na codzień ma do czynienia z pacjentami, zmagającymi się z chorobą Covid-19.

Udostępniła nagranie, na którym wyraźnie widać, jak zakażenie koronawirusem wpływa na płuca. „Po obserwacji totalnego rozluźnienia na ulicach przypominam, że COVID nadal jest z nami”, napisała, dołączając wideo, które możecie zobaczyć poniżej.

„To czarne jest prawidłowe. Te białe zagęszczenia są patologią, pomijając to, co na środku, czyli serce”, wytłumaczyła w jednym z komentarzy.

Agnieszka Kubera odparła też zarzut, że takie choroby, jak cukrzyca czy nowotwory, zabijają rocznie więcej pacjentów niż koronawirus, ale „nikt się ich nie obawia”. Jak podkreśliła, „nikt nie neguje tu rangi innych chorób. [...] Niemniej jednak różnica jest zasadnicza, gdyż nad Covid-em przy naszej dyscyplinie jesteśmy w stanie okiełznać temat. Zdecydowane łatwiejsze to, niż np tematykę onkologiczną”.

Pomimo luzowania kolejnych obostrzeń, eksperci namawiają do zachowania dystansu społecznego i przypominają o prawidłowej higienie oraz noszeniu maseczek w miejscach publicznych.

Na dzień dzisiejszy na całym świecie wykryto ponad dziewięć milionów przypadków zakażenia koronawirusem, blisko 500 tysięcy osób zmarło, wyzdrowiało ponad pięć milionów. W Polsce potwierdzono około 33 tysięcy przypadków zakażenia, 1400 osób zmarło, ponad 18 tysięcy wyzdrowiało. 

Koronawirus, infolinia NFZ
Fot. gis.gov.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.