Artur Żmijewski, serial, Ojciec Mateusz
Fot. Marzena Stoklosa/TVP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Które seriale i produkcje znikają z anteny przez epidemię koronawirusa?

Jest ich naprawdę sporo...

Sabina Zięba 17 marca 2020 08:00
Artur Żmijewski, serial, Ojciec Mateusz
Fot. Marzena Stoklosa/TVP/East News

Epidemia koronawirusa trwa. Większość Polaków obawiających się zakażenia pozostało w domach. Dla wielu jedyną rozrywką są obecnie książki, czasopisma oraz telewizja. Niestety ta ostatnia również boryka się z problemami, a realizacja większości produkcji stoi pod znakiem zapytania. Jakich seriali nie zobaczymy na antenie?

Jakie produkcje znikają z telewizji?

Ze względu na rozprzestrzeniającą się chińską chorobę, wprowadzono szczególne przepisy, m. in. zabroniono przyjazdu cudzoziemców, zamknięto restauracje czy bary, zawieszono międzynarodowe połączenia osobowe lotnicze oraz kolejowe, a także ograniczono funkcjonowanie niektórych sklepów. Głównym zarządzeniem jest jednak zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. To właśnie ten przepis utrudnił funkcjonowanie wielu instytucjom.

Przy produkcjach telewizyjnych i filmowych pracuje zazwyczaj więcej niż 50 osób, dlatego obecnie realizacja poszczególnych z nich nie jest możliwa. W ostatnim czasie media obiegła informacja o zawieszeniu programów Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Taniec z Gwiazdami oraz The Four. Bitwa o sławę. Teraz do tego grona dołączają polskie seriale.

Grupa ATM, odpowiedzialna za tworzenie takich obrazów, jak Ojciec MateuszŚwiat według Kiepskich, Pierwsza Miłość, Dziewczyny ze Lwowa Echo serca, wydała właśnie specjalne oświadczenie, w którym informuje: „W związku z pandemią koronawirusa obserwuje się narastające zakłócenia utrudniające lub uniemożliwiające bieżącą realizację zdjęć w niemal wszystkich produkcjach. Dlatego też decyzją nadawców lub własną postanowiliśmy zawiesić realizację wszystkich zdjęć do 22 marca”.

Również inne produkcje zostają zawieszone. Anna Wiejowska z biura prasowego TVP w rozmowie z Faktem, wyznała: „Zdjęcia zostają zawieszone w Klanie oraz w Komisarzu Aleksie. Kolejne prawdopodobnie zostaną wyemitowane dopiero po wakacjach, gdy aktorzy będą mogli bezpiecznie wrócić na plan”.

Nie tylko w Polsce zastosowano takie zabiegi. Zachodnie media podają o przyblokowaniu realizacji obrazów HBO oraz Netflixa. Z tego powodu opóźniona zostanie emisja takich seriali, jak m. in. Grace and FrankieRusssian Doll, Dynastia czy Grey Anatomy i The Morning Show 

Świat według Kiepskich

MARZENA KIPIEL - SZTUKA, Andrzej Grabowski, BARBARA MULARCZYK, serial, Świat według Kiepskich
Fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

The Morning Show

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, The Morning Show
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.