John McCain, main topic
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Niepokojące słowa amerykańskiego senatora Johna McCaina: „Rokowania są bardzo złe’’. Czy polityk wygra walkę z glejakiem?

Damian Duda 27 września 2017 06:25
John McCain, main topic
Fot. East News

 

81-letni polityk zmaga się z rakiem mózgu. John McCain walczy z glejakiem wielopostaciowym. W wywiadzie, którego 81-letni senator udzielił telewizji CBS, wyznał, że lekarze określają jego rokowania jako „bardzo złe’’. 

 

Przeczytaj też: Senator John McCain, amerykański bohater, ma raka mózgu!

John McCain: rak mózgu

Polityk, który dwukrotnie startował w wyborach na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych, nie poddaje się. Z identyczną odmianą glejaka walczył Edward M. Kennedy. Niestety, w 2009 r. brat Johna F. Kennedy'ego przegrał tę walkę. Senator McCain w rozmowie z dziennikarzem wyznał, że w trudnych chwilach przypomina sobie o bracie tragicznie zmarłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Edward M. Kennedy jest dla niego wzorem, bo — mimo stale powracającej choroby — nigdy się nie poddał. McCain przyznał, że odczuwa strach przed tym, co się dzieje. Jednak później dodaje, że jest wdzięczny „za wspaniałe życie’’. 

 

John McCain: dorobek polityczny

Cieszy się opinią niezwykle doświadczonego, a zarazem bardzo zręcznego polityka. McCain uważany jest za „jastrzębia’’ w walce z Rosją. Jak twierdzi agencja Reuters, Amerykanin jest zwolennikiem zaangażowania USA w walce o pokój na świecie, jak i w działanie NATO.  McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r., podczas wojny w Wietnamie, został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat, aż do roku 1973 r., był przetrzymywany jako jeniec wojenny. Mimo ciężkich tortur, nie ujawnił żadnej informacji poza swoimi danymi oraz stopniem wojskowym.

 

Źródło: TVN24.pl 

 

John McCain
Fot. Getty Images

 

John McCain
Fot. Getty Images

 

 

TAGI #zdrowie

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?