Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez
O TYM JEST GŁOŚNO

Z OSTATNIEJ CHWILI Selena Gomez przeszła przeszczep nerki z powodu poważnej choroby! Kto był dawcą? Gwiazda opublikowała poruszający wpis

Weronika Kostyra 14 września 2017 13:00
Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

Selena Gomez właśnie wyjawiła fanom, że tego lata przeszła przeszczep nerki i podzieliła się poruszającym zdjęciem ze szpitala z osobą, która została dawcą organu...

 

Selena Gomez o przeszczepie nerki

Dwudziestopięcioletnia gwiazda od dawna chorowała na toczeń rumieniowaty układowy i przeszczep był konieczny. Niestety badania wykluczyły wszystkich członków jej rodziny jako dawców i została nim jej najlepsza przyjaciółka, Francia Raisa, która jest akorką. W poruszającym wpisie Selena wyjaśniła fanom dlaczego ukrywała tę informację przez kilka miesięcy.

 

„Mam świadomość, że moi fani zauważyli moją nieobecność tego lata i pytali, dlaczego nie promuję mojej muzyki, z której jestem bardzo dumna. Dowiedziałam się, że potrzebuję przeszczepu nerki ze względu na moją chorobę (toczeń rumieniowaty układowy) i musiałam dojść do siebie. Tego potrzebowałam dla mojego zdrowia. Naprawdę chcę podzielić się z wami moimi przeżyciami z ostatnich miesięcy, tak jak zawsze to robiłam. Na razie chcę publicznie podziękować mojej rodzinie i wspaniałemu zespołowi lekarzy za wszystko, co zrobili dla mnie przed operacją i po niej. W końcu: nie mam słów, by opisać mojej wspaniałej przyjaciółce Francii Raisie. To ona dała mi wspaniały dar i poświęciła się, oddając mi swoją nerkę. Jestem szczególnie błogosławiona. Siostro, kocham cię tak bardzo. Moja choroba jest ciągle niezrozumiana, ale zostały zrobione postępy”.

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Choroba Seleny Gomez

Toczeń rumieniowaty układowy (inaczej: lupus, liszaj lub toczeń rumieniowaty trzewny) to choroba autoimmunologiczna rozwijająca się na tle złożonych i niejasnych zaburzeń układu odpornościowego, doprowadzająca do procesu zapalnego wielu tkanek i narządów. Gwiazda ogłosiła fanom swoją diagnozę w 2015 roku. Wcześniej chorowała już kilka lat i była poddawana wielu terapiom, w tym chemioterapii, przez co pojawiły się plotki o jej uzależnieniu od narkotyków. Intensywny tryb życia dodatkowo pogarszał jej stan zdrowia i w pewnym momencie gwiazda była zagrożona udarem. Operacja była konieczna, by uratować życie Seleny Gomez.

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Zobacz także: „Miałam depresję. Zaczęłam mieć ataki paniki”. Wstrząsające wyznanie Seleny Gomez

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?