Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez
O TYM JEST GŁOŚNO

Z OSTATNIEJ CHWILI Selena Gomez przeszła przeszczep nerki z powodu poważnej choroby! Kto był dawcą? Gwiazda opublikowała poruszający wpis

Weronika Kostyra 14 września 2017 13:00
Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

Selena Gomez właśnie wyjawiła fanom, że tego lata przeszła przeszczep nerki i podzieliła się poruszającym zdjęciem ze szpitala z osobą, która została dawcą organu...

 

Selena Gomez o przeszczepie nerki

Dwudziestopięcioletnia gwiazda od dawna chorowała na toczeń rumieniowaty układowy i przeszczep był konieczny. Niestety badania wykluczyły wszystkich członków jej rodziny jako dawców i została nim jej najlepsza przyjaciółka, Francia Raisa, która jest akorką. W poruszającym wpisie Selena wyjaśniła fanom dlaczego ukrywała tę informację przez kilka miesięcy.

 

„Mam świadomość, że moi fani zauważyli moją nieobecność tego lata i pytali, dlaczego nie promuję mojej muzyki, z której jestem bardzo dumna. Dowiedziałam się, że potrzebuję przeszczepu nerki ze względu na moją chorobę (toczeń rumieniowaty układowy) i musiałam dojść do siebie. Tego potrzebowałam dla mojego zdrowia. Naprawdę chcę podzielić się z wami moimi przeżyciami z ostatnich miesięcy, tak jak zawsze to robiłam. Na razie chcę publicznie podziękować mojej rodzinie i wspaniałemu zespołowi lekarzy za wszystko, co zrobili dla mnie przed operacją i po niej. W końcu: nie mam słów, by opisać mojej wspaniałej przyjaciółce Francii Raisie. To ona dała mi wspaniały dar i poświęciła się, oddając mi swoją nerkę. Jestem szczególnie błogosławiona. Siostro, kocham cię tak bardzo. Moja choroba jest ciągle niezrozumiana, ale zostały zrobione postępy”.

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Choroba Seleny Gomez

Toczeń rumieniowaty układowy (inaczej: lupus, liszaj lub toczeń rumieniowaty trzewny) to choroba autoimmunologiczna rozwijająca się na tle złożonych i niejasnych zaburzeń układu odpornościowego, doprowadzająca do procesu zapalnego wielu tkanek i narządów. Gwiazda ogłosiła fanom swoją diagnozę w 2015 roku. Wcześniej chorowała już kilka lat i była poddawana wielu terapiom, w tym chemioterapii, przez co pojawiły się plotki o jej uzależnieniu od narkotyków. Intensywny tryb życia dodatkowo pogarszał jej stan zdrowia i w pewnym momencie gwiazda była zagrożona udarem. Operacja była konieczna, by uratować życie Seleny Gomez.

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Selena Gomez
Fot. Instagram @selenagomez

 

Zobacz także: „Miałam depresję. Zaczęłam mieć ataki paniki”. Wstrząsające wyznanie Seleny Gomez

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.