Zamordowana Paulina D. z Łodzi, ofiara Gruzina. Kulisy zbrodni, skandal z sekcją zwłok
Fot. Materiały policyjne
O TYM JEST GŁOŚNO

Są wyniki badań toksykologicznych Pauliny D.! Ujawniają prawdę o morderstwie

Rzucają nowe światło na śledztwo

Konrad Szczęsny 23 listopada 2018 17:01
Zamordowana Paulina D. z Łodzi, ofiara Gruzina. Kulisy zbrodni, skandal z sekcją zwłok
Fot. Materiały policyjne

26 października 2018 roku w Łodzi odnaleziono zwłoki Pauliny D., która zaginęła w nocy z 19 na 20 października po tym, jak wyszła z jednego z klubów przy ulicy Piotrkowskiej i wraz ze spotkanym po opuszczeniu lokalu mężczyzną udała się w kierunku hostelu robotniczego przy ulicy Żeromskiego. Jak wykazała sekcja, została ona brutalnie pobita, zanim zadano jej rany w okolicach szyi, uznane przez śledczych za bezpośrednią przyczynę śmierci. Morderstwa dokonał 39-letni obywatel Gruzji, Mamuka K. Teraz do wiadomości publicznej podano wyniki badań toksykologicznych, które miały potwierdzić czy 28-latka była w chwili śmierci pod wpływem środków odurzających.

Wyniki badań toksykologicznych Pauliny D. z Łodzi

Spekulowano, że przed dokonaniem przestępstwa, do którego doszło na tle seksualnym, sprawcy mogli podać Paulinie D. z Łodzi substancje, mające na celu złagodzić jej opór. Czy tak było naprawdę?

„Ekspertyza obejmowała szerokie spektrum środków odurzających i psychotropowych. Wyniki nie potwierdzają hipotezy, by kobiecie przed śmiercią podano tego typu substancje”, ujawnił w rozmowie z TVN24.pl Krzysztof Kopania z prokuratury w Łodzi. 

Oznacza to, że w chwili śmierci 28-latka była w pełni świadoma tego, co się dzieje. Ból, który został jej zadany przez oprawców, musiał być zatem niewyobrażalny...

Przypominamy, że śledczy w Polsce wciąż czekają na ekstradycję Gruzina, który jest podejrzewany o zabójstwo Pauliny D. i przebywa w jednym z aresztów na Ukrainie  

Zamordowana Paulina D. z Łodzi. Wyniki sekcji zwłok, zabójca
Fot. Materiały policyjne

Zdjęcia z miejsca, w którym znaleziono poćwiartowane zwłoki Pauliny D. w Łodzi
Fot. PECOLD/AGENCJA SE/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.