Titanic, Kate Winslet i Leonardo DiCaprio NEW
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Po 22 latach od premiery Titanica na jednym z rekwizytów pozostała pamiątka!

Chodzi o słynną scenę seksu głównych bohaterów

Gabriela Czernecka 28 lutego 2019 19:57
Titanic, Kate Winslet i Leonardo DiCaprio NEW
Fot. East News

Film Titanic w reżyserii Jamesa Camerona z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych przeszedł do historii kinematografii jako jedna z najbardziej kasowych produkcji. Film opowiadający historię pasażerów statku, który spoczął na dnie Oceanu Atlantyckiego, stał się dla głównych aktorów trampoliną do międzynarodowej kariery. Jakiś czas temu film obchodził swoje 20-lecie. Teraz James Cameron, reżyser filmu, zdradził pewną ciekawostkę na temat Titanica! Ta dotyczy sceny erotyczej w filmie. Sprawdźcie, o co chodzi!

Titanic - ślad po scenie seksu na jednym z rekwizytów

Choć od premiery filmu Titanic mija w tym roku 22 lata, na jaw wciąż wychodzą nowe informacje na temat produkcji. I tak niedawno reżyser James Cameron wyjawił, dlaczego to właśnie Leonardo DiCaprio wcielił się w Jacka Dawsona. Okazuje się, że o rolę w tym filmie ubiegał się także Matthew McConaughey, ale przegrał w castingu. Teraz reżyser Titanica zdradził inną filmową ciekawostkę.

Z pewnością jedną z najbarwniejszych scen w produkcji Jamesa Camerona było zbliżenie Kate Winslet i Leonarda DiCaprio w aucie. Wówczas widzowie mieli okazje zobaczyć ślizgającą się dłoń po zaparowanej szybie. Jak wyjawił właśnie reżyser Titanica, na samochodzie, w którym miała miejsce słynna scena seksu, wciąż jest słynne odbicie ręki. Jak to się stało? 

Na szybie pojazdu wciąż znajduje się odciśnięta dłoń. „Ponad 20 lat później, słynny odcisk dłoni z filmu Titanic wciąż tam jest - przyjrzyjcie się uważnie”, pisze na Twitterze, na którym dołączył także zdjęcie samochodu.

Jak się okazuje, samochód z filmu... należy do samego reżysera. Ten by zachować dla potomności pamiątkę postanowił zabezpieczyć odcisk, by nie zniknął z powierzchni szyby. Co ciekawe, choć wielu sądzi, że odcisk dłoni należy do filmowej Rose, czyli Kate Winslet, to tak naprawdę wykonał go sam reżyser! Dodatkowo ekipa pracująca na planie użyła do jego zachowania specjalnego płynu, bowiem istniało ryzyko, że para wodna mogłaby go rozmazać. Wiedzieliście o tym?  

 

 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.