Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: historia miłości
Fot. Jason Mendez/WireImage
NIEZWYKŁE HISTORIE

On zdradził, a ona potrafiła wybaczyć. Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick są razem od wielu lat

Aktorska para zna receptę na udany związek

Ksenia Krasko 25 marca 2021 18:53
Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: historia miłości
Fot. Jason Mendez/WireImage

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick są razem od trzydziestu lat. Uznawani są za jedną z najbardziej rodzinnych i normalnych par w Hollywood, ale w ich wspólnym życiu nie zawsze wszystko układało się tak, jakby tego chcieli. Kiedy w ich związku pojawił się kryzys, a media pisały o rozstaniu, fani zastanawiali się, co zrobią ich ulubieńcy. Musieli zdecydować, czy chcą walczyć o siebie, czy nie... Wybrali miłość i wygląda na to, że nigdy nie pożałowali tego kroku.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick. Jak się poznali?

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick mają za sobą trudne doświadczenia miłosne. Ona przez kilka lat spotykała się z Robertem Downeyem Jr., który w tamtym czasie był uzależniony od alkoholu. Prowokował skandale, zdradzał, awanturował się bez powodu. Parker znosiła wybryki aktora, ponieważ wydawało jej się, że bez niej nie da rady. W końcu jednak powiedziała „dość” i zdecydowała o rozstaniu. Potem miała kilka przelotnych relacji, między innymi z Michaelem J. Foxem, Johnem Kennedym Jr. i Nicolasem Cage’m.

W życiu osobistym Brodericka również nie układało się najlepiej. W 1987 roku spotykał się z Jennifer Grey, gwiazdą filmu Dirty Dancing. Wybrali się wtedy na wycieczkę do Irlandii. Po nocy w hotelu wypożyczyli auto, które prowadził Matthew. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem. Dwie osoby z tego samochodu zginęły, sam Broderick miał złamaną nogę, wstrząs mózgu i zapadnięte płuco. Grey doznała poważnego urazu kręgosłupa szyjnego, miała też poranioną twarz. Rozstała się z nim zaraz po dramatycznym zdarzeniu.

Aktora oskarżono o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, groziło mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Uniknął kary, kiedy sąd zmienił zarzut na nieostrożną jazdę i zapłacił sto funtów grzywny. Po tym wypadku przez kilka lat cierpiał z powodu depresji. Odzyskał zdrowie, gdy w jego życiu pojawiła się Parker.

ZOBACZ TEŻ: Związek Julii Roberts i Daniela Modera udowadnia, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody

Poznali się na jednej z imprez w Nowym Jorku na początku lat 90., gdy przedstawił ich sobie wspólny przyjaciel. On był zafascynowany jej urokiem i poczuciem humoru, a ona starała się zrobić jak najlepsze wrażenie. „Czułam się, jakby to był bardziej rodzaj talk show, w którym grałam główną rolę”, opowiadała wiele lat później Sarah Jessica Parker. „On tylko na mnie patrzył, a ja bez przerwy mówiłam...”.

Ze względu na trudne doświadczenia z przeszłości, aktorzy nie szukali miłości, dlatego z ich pierwszego spotkania nic nie wyniknęło. Dopiero gdy parę zaangażowano do musicalu Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając, rozpoczął się ich burzliwy romans.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick są razem od 30 lat. Na zdjęciu para w 1993 roku

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: historia miłości
Fot. Ron Davis/Getty Images

Małżeństwo Sarah Jessiki Parker i Matthew Brodericka

Pobrali się 19 maja 1997 roku. Zakochani zaprosili ponad sto osób na wspaniałą imprezę do Nowego Jorku, jednak nie zdradzili prawdziwego powodu spotkania. Goście byli zaskoczeni, kiedy na miejscu dowiedzieli się, że przybyli na wesele. Ślub pary miał miejsce w synagodze na Lower East Side, a sakramentu udzieliła im siostra aktora, Janet Broderick Kraft.

Nie tylko pomysł z zaproszeniami na uroczystość był oryginalny, ponieważ Sarah Jessica Parker wzięła ślub w czarnej kreacji. Nieco później gwiazda przyznała, że ​​po prostu obawiała się tradycyjnego ślubu, obawiała się welonu i białej sukni, a przede wszystkim nadmiernej powagi całej ceremonii.

„Byłam zbyt zdezorientowana, żeby tracić czas na szukanie sukni ślubnej. Po prostu poszłam do sklepu, który mi się podobał i wzięłam to, co mieli”, mówiła w 2016 roku. Jak dodała, podjęłaby inną decyzję, gdyby ślub miała brać teraz.

Rok później powstał serial Seks w wielkim mieście i w życiu pary wiele się zmieniło. Chociaż Parker chciała zrezygnować z udziału w projekcie po odcinku pilotażowym, ostatecznie została i zdobyła międzynarodową popularność. W tym samym czasie Broderick został najmłodszym laureatem teatralnej nagrody Tony i miał szansę na zdobycie Oscara, jednak jego kariera nie rozwijała się tak dobrze.

„Nie można z nią wyjść, wszyscy ją rozpoznają i proszą o autografy. Ja nie jestem zbyt popularny, więc mogę spokojnie spacerować z dzieckiem. [...] James potrzebuje rodziców, którzy poświęcą mu maksimum uwagi, a nie gwiazdy zmuszone do odpierania fanów”, komentował, gdy już zostali rodzicami.

Za te słowa skrytykowała go prasa, sugerując, że aktor nie potrafi pogodzić się z sukcesem żony. Sam Broderick uważa, że ​​kariera Parker jest bardziej udana niż jego, i podkreśla, że nie cierpi z powodu niskiej samooceny. W wywiadach często żartuje, że w rodzinie powinna być tylko jedna gwiazda, a w ich przypadku jest to Sarah.

Aktorska para: Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick. Zdjęcie z 2013 roku

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: historia miłości
Fot. Bruce Glikas/FilmMagic

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: dzieci

W październiku 2002 roku Sarah Jessica Parker urodziła pierwsze dziecko, syna Jamesa. Wiele lat później przyznała, że ​​zawsze chciała mieć dużą rodzinę, jednak z wielkim trudem zaszła w pierwszą, i jak się okazało jedyną ciążę. „Wielokrotnie próbowałam, ale nie mogłam. Nie było na to sposobu. Gdyby to było możliwe, miałabym bardzo dużo dzieci, ale niestety nie udało się”, wyznała w jednym z wywiadów.

Dziś małżeństwo wychowuje trójkę dzieci, 18-letniego syna Jamesa i 11-letnie córki bliźniaczki Marion i Tabithę, które urodziła w 2009 roku matka zastępcza. Radosną nowinę o powiększeniu rodziny Parker-Broderick przyćmił jednak skandal obyczajowy, jaki wybuchł, gdy okazało się, że aktor ma romans.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick z dziećmi, 2017 rok

Dzieci Sarah Jessica Parker i Matthew Brodericka
Fot. Bruce Glikas/Bruce Glikas/FilmMagic

Zdrada Matthew Brodericka. Jak zareagowała Parker?

W słynnym serialu to Carrie Bradshaw nie potrafiła być wierna, ale w realnym życiu to Sarah Jessica Parker doświadczyła bólu związanego ze zdradą. W 2008 roku na pierwsze strony amerykańskich tabloidów trafiły zdjęcia, które były jednoznacznym dowodem na romans Matthew Brodericka z 25-letnią kelnerką. Aktor najpierw flirtował z kochanką przez SMSy, a potem zaczął spotykać się z nią w mieszkaniu przyjaciela.

Dla Parker był to prawdziwy cios, ale nie spieszyła się z rozwodem. Chociaż zabrała syna i wyprowadziła się z ich wspólnego domu, nigdy nie oświadczyła, że to koniec. Po kilku miesiącach dała niewiernemu mężowi jeszcze jedną szansę. Prawdopodobnie wpływ na decyzję aktorki miał fakt, że właśnie wtedy znalazła surogatkę. Ze względu na dobro przyszłych dzieci, para udała się do psychologa rodzinnego.

ZOBACZ TEŻ: Demi Moore i Bruce Willis udowadniają, że istnieje przyjaźń po rozwodzie

Regularne spotkania pozwoliły im pokonać kryzys, ale musieli popracować, aby zachować małżeństwo. W jednym z wywiadów Parker stwierdziła: „Ogólnie przy Matthew czuję się bardzo dobrze, ale są chwile, kiedy żałujemy, że jesteśmy razem”.

Terapia małżeńska była udana, ponieważ od tamtego czasu w życiu pary nie ma żadnych skandali. „Kiedy byliśmy młodzi, marzyliśmy o tym, by być dobrymi aktorami, a nie o sławie i pieniądzach. Chcieliśmy pracować ze wspaniałymi ludźmi, których podziwialiśmy”, opowiadała aktorka. „Nie sądziliśmy, że naszym obowiązkiem będzie życie pod lupą i reagowanie na plotki. Ale taka jest niestety rzeczywistość”, dodała.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: recepta na udany związek

W listopadzie zeszłego roku Matthew Broderick był gościem programu Quarantined with Bruce na antenie radia SiriusXM. Opowiedział między innymi o udanej relacji z żoną. „Nie umiem zdradzić żadnego sekretu naszej relacji, ale jestem bardzo wdzięczny Sarah i bardzo ją kocham. To niesamowite. Nie mogę uwierzyć, że nasz syn ma już 18 lat. Jesteśmy razem od tak dawna, ale wcale tego nie czujemy”, przyznał w rozmowie.

Na pytanie o receptę na szczęśliwy związek, odpowiedział: „Po prostu dalej pracuję nad naszym związkiem i uważam Sarah za najlepszą przyjaciółkę”. Aktor zauważył też, że nigdy nie „grał” z ukochaną, ani w kinie, ani w teatrze, ani w prawdziwym życiu.

Sarah Jessica Parker twierdzi natomiast, że sposobem na szczęśliwą relację miłosną jest oddzielanie spraw domowych i zawodowych: „Na co dzień staramy się nie rozmawiać o naszej pracy. Ale jeśli mam sugestie co do interesujących ról, zawsze je razem omawiamy”. W maju para będzie świętować dwudziestą czwartą rocznicę ślubu. 

Źródło: Tatler, Harper’s Bazaar

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick w 2018 roku

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: historia miłości
Fot. Bruce Glikas/FilmMagic

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…