Sandra Kubicka zerwała zaręczyny z chłopakiem, bo ją zdradzał
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Sandra Kubicka przyznała się do walki z potworną chorobą!

„Mam tyle testosteronu, co młody mężczyzna”, zwierzyła się modelka

Konrad Szczęsny 22 czerwca 2019 19:01
Sandra Kubicka zerwała zaręczyny z chłopakiem, bo ją zdradzał
Fot. East News

W ciągu czterech tygodni przytyła 17 kilogramów. Miała nieregularne miesiączki, problemy z cerą. Nie wiedziała, co się dzieje z jej organizmem. Bała się pokazywać w bikini, zaszyła się w domowym zaciszu. W końcu poszła do lekarza, przeszła badania. Okazało się, że cierpi na PCOS, czyli zespół policystycznych jajników. Podjęła walkę z chorobą. Dzisiaj, dwa miesiące po rozpoczęciu terapii, zamieściła w sieci zdjęcie i zdradziła, jak sobie radzi.

Sandra Kubicka o walce z zespołem policystycznych jajników

Modelka, która do tej pory uchodziła za synonim sukces poza granicami Polski, od kilku tygodni unikała pojawiania się publicznie. Wszystko przez chorobę, którą u niej zdiagnozowano: zespół policystycznych jajników. Sandra Kubicka podjęła walkę z nią, która wymagała wielu wyrzeczeń. Na szczęście obecnie jej stan znacznie się poprawił. Efekty terapii szczegółowo opisała w statusie na Instagramie, zamieszczają przy okazji zdjęcie w bikini.

„Najczęściej zadawane pytanie: jak zmienił się twój styl życia po tym, jak dowiedziałaś się, że masz #PCOS. No więc ćwiczę o wiele mniej, głównie kardio, pokochałam jeszcze bardziej biegać. Kochałam moje ciężary, uwielbiałam być silna, ale rosłam w bardzo szybkim tempie. Mam tyle testosteronu, co młody mężczyzna”, zwierzyła się modelka.

Następnie ze szczegółami opisała, jak obecnie wygląda jej życie: zarówno dieta, której musi przestrzegać, jak i ćwiczenia, które wykonuje.

„Skoro tak bardzo już nie ćwiczę, również nie jem już tak jak jadłam: dieta głównie niskobiałkowa, mało węglowodanów, dużo warzyw i owoców. Kocham smoothies i soki. Efekty jak widać. Dzisiaj mijają 2 miesiące odkąd dowiedziałam się, że mam #PCOS. I efekty? Da się? Da się! Zdjęcie bez retuszu ani filtrów. Jakieś pryszcze małe tu i tam, ale te brzydkie bulwy pod skórą - zniknęły. Dodatkowe kilogramy? Lecą w dół! Stan psychiczny? Coraz lepszy! Teraz czekam na miesiączkę. Aaa i matka natura obdarzyła mnie większymi koleżankami, więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trzymajcie kciuki!”, zaapelowała.

Sandra Kubicka mogła oczywiście liczyć na wsparcie fanek, które podkreśliły, że kibicowały jej w dalszej walce z chorobą!

Czym jest PCOS, czyli zespół policystycznych jajników?

Schorzenie to wykrywa się u od 4 do nawet 12% kobiet w Europie i Ameryce. Mimo że po raz pierwszy przypadek PCOS opisano w latach 30. XX wieku, do dzisiaj lekarze mają pewne problemy, by dokładnie określić jej objawy i wpływ na funkcjonowaniu organizmów kobiet. Przyjmuje się, że zespół policystycznych jajników to zaburzenie hormonalne, którego objawami jest powstawanie pęcherzyków w jajnikach, w których dojrzewa komórka jajowa. Nie może się ona jednak przedostać do jajowodu. Z czasem obumierające pęcherzyki zamieniają się w torbiele różnej wielkości. Do głównych objawów PCOS należą: nieregularne, rzadkie miesiączki, problemy natury dermatologicznej, skłonność do tycia w krótkim czasie, ciemne plamki na skórze,  jak również kłopoty z zajściem w ciążę i wyjątkowo długi zespół napięcia przedmiesiączkowego. Aby zwalczyć chorobę, należy przyjmować leki antyandrogenowe oraz dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Terapia trwa przed dłuższy czas  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

*NO RETOUCH OR FILTERS* UPDATE : Najczęściej zadawane pytanie : jak zmienił się twój styl życia po tym jak dowiedziałaś się ze masz #PCOS .. no wiec 😁 ćwiczę o wiele mniej... glownie kardio, pokochałam jeszcze bardziej biegać 🏃🏻‍♀️. Kochałam moje ciężary.. uwielbiałam być silna, ale rosłam.. w BARDZO SZYBKIM TEMPIE.. mam tyle testosteronu co młody mężczyzna 🤭 skoro tak bardzo już nie ćwiczę, również nie jem już tak jak jadłam.. dieta głównie niskobiałkowa, mało węglowodanów, dużo warzyw i owoców. Kocham smoothies i soki. 🍏 (skoro już w tym temacie to się pod promuje pozwolicie @thecoldpressedjuices ) ? Efekty jak widać. Dzisiaj mijają 2 miesiące odkąd dowiedziałam się ze mam #PCOS... 🎂 i efekty? Da się? DA SIĘ! Zdjęcie bez retuszu ani filtrów.. jakieś pryszcze małe tu i tam ale te brzydkie bulwy pod skóra - ZNIKNĘŁY. Dodatkowe kilogramy? 👎🏻 LECĄ W DÓŁ!! Stan psychiczny? 🤯 coraz lepszy! teraz czekam na miesiączkę 👹 aaaaa... i matka natura obdarzyła mnie większymi koleżankami, wiec nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🍑🍑😂🤭🤪trzymajcie kciuki! 🤞🏻

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Budzisz się po 3 godzinach „drzemki” and... BEST NAP HAIR EVERRRRR 🤪

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.