Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka
O TYM SIĘ MÓWI

Sandra Kubicka o problemach zajściem w ciążę: „Walczę z czasem”

Modelka podda się metodzie sztucznego zapłodnienia?

Olga Figaszewska 23 grudnia 2020 07:45
Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka

Sandra Kubicka nie ukrywa, że marzy o macierzyństwie. Rodzina jest dla niej najważniejsza. Modelka w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że ze względu na zdrowia i chorobę, z którą się zmaga, ma mniejsze szansę na zajście w ciążę. Gwiazda jest zdeterminowana i rozważa skorzystanie z metody sztucznego zapłodnienia.

Sandra Kubicka o ciąży

Rok temu Sandra Kubicka wyznała, że zdiagnozowano u niej PCOS. Przyjmuje się, że zespół policystycznych jajników to zaburzenie hormonalne, którego objawami jest powstawanie pęcherzyków w jajnikach, w których dojrzewa komórka jajowa. Nie może się ona jednak przedostać do jajowodu. Schorzenie jest jedną z przyczyn niepłodności i wydłuża starania o dziecko. Modelka jest pod stałą kontrolą lekarza i terapia przynosi pozytywne rezultaty. Jednak jak podkreśla, ze względu na chorobę ma mniejsze szanse na spełnienie swojego marzenia o macierzyństwie. Sandra Kubicka marzy o stworzeniu rodziny. 

„Rozmawiałam na ten temat z moją mamą, z moimi przyjaciółmi. Zdaje sobie sprawę z sytuacji, jaka jest. Zdaję sobie sprawę z mojego stanu zdrowia. Nie jest dobrze, bo jest źle. Walczę z czasem, muszę mieć operację, a lekarze nie chcą mi jej wykonać, bo mówią, że woleliby ją wykonać po urodzeniu dziecka”, wyznała w rozmowie z Karoliną Motylewską.

Modelka jest gotowa, by poddać się metodzie sztucznego zapłodnienia.

„Nie mam nikogo, kto mógłby być potencjalnym ojcem, więc zastanawiałam się też nad różnymi innymi sposobami i jest to gdzieś z tyłu mojej głowy. Daję sobie jeszcze rok. Jest opcja sztucznego zapłodnienia. Jest to plan B. ”, dodała w rozmowie z dziennikarką JastrząbPost.

Sandra Kubicka zaznacza, że bycie mamą jest jej największym marzeniem i nie pozwoli, by coś stało na drodze do szczęścia.

„Ta pogoń za karierą, modelingiem, pieniędzmi gdzieś mnie zgubiła. Może po drodze był ten partner, który był gotowy, ale ja go nie zauważyłam. Sztuczne zapłodnienie to nie jest jakaś tragedia. Nie będę się użerać z tą drugą osobą, tylko będę wychowywać po swojemu”, dodała. 

Źródło: JastrząbPost.pl, Polski Bank Komórek Macierzystych

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?