Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka
O TYM SIĘ MÓWI

Sandra Kubicka o problemach zajściem w ciążę: „Walczę z czasem”

Modelka podda się metodzie sztucznego zapłodnienia?

Olga Figaszewska 23 grudnia 2020 07:45
Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka

Sandra Kubicka nie ukrywa, że marzy o macierzyństwie. Rodzina jest dla niej najważniejsza. Modelka w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że ze względu na zdrowia i chorobę, z którą się zmaga, ma mniejsze szansę na zajście w ciążę. Gwiazda jest zdeterminowana i rozważa skorzystanie z metody sztucznego zapłodnienia.

Sandra Kubicka o ciąży

Rok temu Sandra Kubicka wyznała, że zdiagnozowano u niej PCOS. Przyjmuje się, że zespół policystycznych jajników to zaburzenie hormonalne, którego objawami jest powstawanie pęcherzyków w jajnikach, w których dojrzewa komórka jajowa. Nie może się ona jednak przedostać do jajowodu. Schorzenie jest jedną z przyczyn niepłodności i wydłuża starania o dziecko. Modelka jest pod stałą kontrolą lekarza i terapia przynosi pozytywne rezultaty. Jednak jak podkreśla, ze względu na chorobę ma mniejsze szanse na spełnienie swojego marzenia o macierzyństwie. Sandra Kubicka marzy o stworzeniu rodziny. 

„Rozmawiałam na ten temat z moją mamą, z moimi przyjaciółmi. Zdaje sobie sprawę z sytuacji, jaka jest. Zdaję sobie sprawę z mojego stanu zdrowia. Nie jest dobrze, bo jest źle. Walczę z czasem, muszę mieć operację, a lekarze nie chcą mi jej wykonać, bo mówią, że woleliby ją wykonać po urodzeniu dziecka”, wyznała w rozmowie z Karoliną Motylewską.

Modelka jest gotowa, by poddać się metodzie sztucznego zapłodnienia.

„Nie mam nikogo, kto mógłby być potencjalnym ojcem, więc zastanawiałam się też nad różnymi innymi sposobami i jest to gdzieś z tyłu mojej głowy. Daję sobie jeszcze rok. Jest opcja sztucznego zapłodnienia. Jest to plan B. ”, dodała w rozmowie z dziennikarką JastrząbPost.

Sandra Kubicka zaznacza, że bycie mamą jest jej największym marzeniem i nie pozwoli, by coś stało na drodze do szczęścia.

„Ta pogoń za karierą, modelingiem, pieniędzmi gdzieś mnie zgubiła. Może po drodze był ten partner, który był gotowy, ale ja go nie zauważyłam. Sztuczne zapłodnienie to nie jest jakaś tragedia. Nie będę się użerać z tą drugą osobą, tylko będę wychowywać po swojemu”, dodała. 

Źródło: JastrząbPost.pl, Polski Bank Komórek Macierzystych

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.