ZE ŚWIATA REDAKCJI

Nowe smartfony Samsunga zastąpią profesjonalne aparaty! Poznaj serie Galaxy S20 i Galaxy Z Flip

Byliśmy na ich premierze w San Francisco!

Redakcja VIVA! 11 lutego 2020 20:33

Jedenastego lutego podczas wydarzenia o nazwie Unpacked2020 zrealizowanego w San Francisco zostały zaprezentowane 3 nowe modele smartfonów marki Samsung, w skład której wchodzą trzy urządzenia: Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra 5G. Uczestnicy prezentacji, wśród których znaleźli się między innymi Maffashion, Sokół, Krzysztof Gonciarz oraz nasz dziennikarz Konrad Szczęsny, byli także świadkami prezentacji modelu Samsung Galaxy Z Flip. Co w nich wyjątkowego?

Seria smartfonów Samsung Galaxy S20 – aparat, ekran, bezpieczeństwo

Jak dowiedzieliśmy się podczas wydarzenia zorganizowanego w San Francisco najnowsze flagowce Samsung przenoszą czynności, do których zazwyczaj wykorzystujemy smartfony na zupełnie nowy poziom – od fotografowania i nagrywania przez oglądanie filmów, grania w gry i słuchanie muzyki aż po pracę. Zmieniają sposób w jaki rejestrujemy i udostępniamy otaczającą nas rzeczywistość i są przystosowane do zawrotnego tempa w jakim żyjemy. Aparaty Galaxy S20 zapewniają superwysoką rozdzielczość (Galaxy S20 Ultra 5G- 108 MP / Galaxy S20 i Galaxy S20+ - 64 MP), pozwalając zachować świetną jakość zdjęcia nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Do dyspozycji mamy od teraz arsenał możliwości: Od 3x bezstratnego zoomu optycznego w Galaxy S20 i Galaxy S20+ aż po 10x zoom cyfrowy wspomagany przez sztuczną inteligencję w Galaxy S20 Ultra 5G, który pozwala na wykonanie nawet 100x zbliżeń. Ponadto z Samsungami Galaxy S20 jesteśmy w stanie otrzymać dowolny fragment zdjęcia w świetnej jakości. Powiększanie i kadrowanie ujęcia nie musi oznaczać utraty szczegółów. Wystarczy zrobić zdjęcie, powiększyć interesujący nas fragment i przyciąć bez utraty jakości. Te aparaty zastąpią Ci inne profesjonalne sprzęty.

A może szukasz oszałamiającego wideo? Teraz warte uwiecznienia momenty możesz rejestrować w rozdzielczości 8K, zachowując najdrobniejsze szczegóły. Tryb stabilizacji obrazu wzmocniony działaniem AI zadba o to, żeby nagrania wyglądały profesjonalnie i pozwolą zapomnieć o efekcie trzęsącej się ręki. Co więcej, wystarczy zapauzować wideo, by móc przechwycić z niego doskonałe zdjęcie o rozdzielczości 33MP. Galaxy S20 pomoże też z poszukiwaniem idealnego ujęcia. Teraz rejestrując ważny moment nie musisz wybierać między video a zdjęciem. Funkcja Single Take pozwala jednocześnie zarejestrować obraz ze wszystkich kamer, dzięki czemu możemy uchwycić ważne dla nas momenty z dowolnej perspektywy.

Samsung zadbał również o inny ważny aspekt użytkowania smartfona. Duże (od 6.2, 6.7 i 6.9 – cala) ekrany Dynamic Amoled 2.0 oferują niesamowite wrażenia wizualne. A dzięki odświeżaniu na poziomie 120Hz, wysokiej rozdzielczości i nasyconym kolorom, granie w gry czy oglądanie filmów na smartfonie już nigdy nie będzie takie samo. Dla marki Samsung ważne jest też bezpieczeństwo. Dziś smartfony wiedzą o nas więcej niż nasi bliscy, dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo samych urządzeń i danych zapisanych w ich pamięci. Nie zawsze o tym pamiętamy, ale możemy liczyć w tym zakresie na pomoc producenta. Linia Galaxy S20, podobnie jak inne urządzenia z serii Galaxy są fabrycznie wyposażone w kompleksową platformę zabezpieczeń Samsung Knox.

Premiera Samsung Galaxy Z Flip – specyfikacja

Samsung Galaxy Z Flip to prawdziwy bohater wśród urządzeń Samsunga. Podczas eventu Unpacked jako pierwsi na świecie zobaczyliśmy wszechstronny, kompaktowy i stylowy Galaxy Z Flip. To także kontynuacja innowacji wprowadzanych przez firmę Samsung w kategorii mobilnej. Co w nim wyjątkowego? Przede wszystkim design. Gdy jest złożony, z powodzeniem mieści się nawet w wąskiej kieszeni czy małej damskiej torebce. Po rozłożeniu natomiast oferuje niesamowity ekran o przekątnej 6.7 cala. Co istotne, to pierwszy smartfon wyposażony w szklany składany ekran. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Samsung Ultra Thin Glass (UTG).

Galaxy Z Flip to coś więcej, niż gadżet. Urządzenie oferuje znane i cenione funkcje z flagowych smartfonów Samsung Galaxy, takich jak:

  • Profesjonalne aparaty, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach oświetleniowych i pozwolą nagrywać materiały 4K. Co ciekawe, fakt, że urządzenie można wygodnie położyć pozwala wykonać ujęcia bez użycia rąk, czy statywu.
  • Doskonały ekran Dynamic AMOLED, który nie tylko zapewnia żywe kolory i doskonałe odwzorowanie, ale również redukuje emitowane światło niebieskie.
  • Żywotną baterię, wystarczającą na cały dzień pracy, z funkcją Wireless PowerShare i szybkim ładowaniem 15W.
  • Bezpieczeństwo danych, które zapewnia kompleksowa platforma Samsung Knox.
  • Bogaty ekosystem Galaxy z Samsung Health oraz SmartThings na czele.

Przez najbliższe dni będziemy testować najnowsze modele Samsunga. Sami jesteśmy ciekawi, czym jeszcze nas zaskoczą! Zdjęcia z prezentacji możecie zobaczyć w galerii. ZOBACZ ZDJĘCIA

TAGI #samsung

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!