Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, trafił do szpitala i czeka na przeszczep serca. To koniec jego kariery
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Dramatyczny stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji. Muzyk zawiesił karierę i walczy o życie! Czy jeszcze kiedyś stanie na scenie?

Konrad Szczęsny 22 września 2017 06:00
Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, trafił do szpitala i czeka na przeszczep serca. To koniec jego kariery
Fot. Getty Images

Salvador Sobral trafił do szpitala w ciężkim stanie i oczekuje na przeszczep serca – tę informację podały portugalskie media. Zwycięzca Eurowizji 2017 zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi od wielu lat. Czy uda się znaleźć dla niego dawcę i w ten sposób ocalić życie muzyka?

 

Polecamy też: Zwycięzca Eurowizji odwołuje koncerty z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Czy to koniec jego kariery muzycznej?

oraz: Salvador Sobral przeszedł przeszczep serca! Jaki jest stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017?

 

Stan zdrowia Salvadora Sobrala, zwycięzcy Eurowizji

 

O złym stanie zdrowia Salvadora Sobrala, który jest pierwszym w historii portugalskim artysta, który zdołał wygrać Eurowizję, mówiło się na długo przed majowym widowiskiem. Wszystkiemu winne są problemy z sercem. Choć ani artysta, ani osoby z jego otoczenia długo nie chciały potwierdzić tego, że muzyk zmaga się z poważną wadą tego narządu, portugalskie media nie mają wątpliwości: jeśli w krótkim czasie nie uda się znaleźć dawcy serca dla 27-letniego Sobrala, może on nie dożyć nawet trzydziestych urodzin! 

 

Polecamy też: Czy za jego wzruszającą piosenką kryje się śmiertelna choroba? Salvador Sobral walczy o życie?

 

Salvador Sobral odwołał koncerty i trafił w ciężkim stanie do szpitala

 

Pod koniec sierpnia na oficjalnym profilu muzyka na Facebooku zamieszczono oświadczenie, w którym przedstawiciele Salvadora Sobrala informowali, że jest on zmuszony odwołać wszystkie koncerty i skupić się na powrocie do zdrowia. Ostatni występ muzyka przed portugalską publicznością zapowiedziano na 8 września. Nikt jednak nie podejrzewał, że stan zwycięzcy majowej Eurowizji w Kijowie jest tak poważny!

Nie jest już sekretem, że moje zdrowie jest wątłe. Mam problem i muszę się wyleczyć. Będzie ze mną lepiej, ale nie wiem, kiedy. Chciałem podziękować za wsparcie. Wrócę niedługo. To jest tylko tymczasowe pożegnanie”, zapewnił fanów muzyk we wpisie na Facebooku w zeszłym tygodniu. Jednak doniesienia portugalskiej telewizji TV7 wydają się zdecydowanie mniej optymistyczne. Salvador Sobral został w ostatnich dniach przewieziony do szpitala w Lizbonie i tam podłączono go do specjalistycznej aparatury, która ma wspomóc pracę jego słabego serca. Teraz oczekuje na nowy organ, który musi otrzymać do końca roku. Według prognoz, jeśli to się nie uda, może nie przeżyć nawet najbliższego półrocza.

 

Lokalne gwiazdy i politycy, jak również uczestnicy tegorocznej Eurowizji przekazują za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrazy wsparcia dla Salvadora Sobrala i jego rodziny i życzą mu szybkiego powrotu do pełni sił.

 

 

 

"Hello, hello, I don't know why you say goodbye, I say hello!"

Post udostępniony przez Sal Sobral (@salvadorsobral.music)

Zobacz też: Niesamowity Salvador Sobral z Portugalii wygrał Eurowizję 2017! A jak poradziła sobie Kasia Moś? 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.