Salvador Sobral odwołuje koncerty z powodów zdrowotnych. Czy zwycięzca Eurowizji zakończy karierę z powodu problemów z sercem?
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Zwycięzca Eurowizji odwołuje koncerty z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Czy to koniec jego kariery muzycznej?

Konrad Szczęsny 1 września 2017 18:00
Salvador Sobral odwołuje koncerty z powodów zdrowotnych. Czy zwycięzca Eurowizji zakończy karierę z powodu problemów z sercem?
Fot. Getty Images

Salvador Sobral wygrał tegoroczną edycję Eurowizji z piosenką „Amar pelos dois”. Jego zwycięstwu towarzyszyły jednak kontrowersje: oskarżano go m.in. o to, że otoczka związana z problemami zdrowotnymi, którą wokół siebie wytworzył sprawiła, że wiele osób zagłosowało na niego z litości. Choroba, z którą się zmaga, po raz kolejny dała o sobie znać. Portugalczyk musiał odwołać koncerty, zaś jego fani zastanawiają się: czy to oznacza, że już niedługo może zniknąć ze sceny, jeśli sytuacja się pogorszy?

Zobacz też: Niesamowity Salvador Sobral z Portugalii wygrał Eurowizję 2017! A jak poradziła sobie Kasia Moś?

oraz: Salvador Sobral przeszedł przeszczep serca! Jaki jest stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017?

Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, odwołał koncerty

Na oficjalnym profilu Salvadora Sobrala na Facebooku pojawił się wpis, w którym reprezentująca go agencja poinformowała, że „z powodu problemów zdrowotnych zmuszony jest odwołać zaplanowane na przełom sierpnia i września występy, m.in. w Faro oraz w miejscowości Anadia koło Aveiro”. Jednocześnie zapewniono, że Salvador Sobral zrobi wszystko, by pojawiać się na Festiwalu Kultur, który we wrześniu odbędzie się w Cascais pod Lizboną. Powodem tej smutnej decyzji są zalecenia lekarzy i to, że stan zdrowia 27-latka w ostatnim czasie pogorszył się. Ale to nie pierwszy raz, gdy problemy z sercem mają wpływ na życie zawodowe Salvadora Sobrala.

Polecamy też: Czy za jego wzruszającą piosenką kryje się śmiertelna choroba? Salvador Sobral walczy o życie?

Salvador Sobral i choroba serca

Już po jego zwycięstwie w krajowym Festivalu da Canção (który pełni również funkcję preselekcji portugalskich do Eurowizji) zaczęto mówić, że z powodu problemów z sercem nie będzie mógł pojawić się na wszystkich próbach do konkursu w Kijowie, w którym odbywała się tegoroczna edycja wydarzenia. Zamiast niego do stolicy Ukrainy poleciała najpierw jego siostra, Luísa Sobral, kompozytorka i autorka tekstu do „Amar pelos dois”. On pojawił się na miejscu dopiero tydzień później i wziął udział jedynie w próbach generalnych i uroczystej ceremonii otwarcia. Już wtedy część internautów i dziennikarzy oskarżyła go, że próbuje wziąć widzów i jurorów na litość i że całe zamieszanie związane z problemami z sercem jest kłamstwem, ponieważ nie przeszkadzało mu to w tym samym czasie występować w rodzinnej Portugalii. Prawda jest jednak taka, że 27-latek, który zapewnił swojemu krajowi pierwsze zwycięstwo w historii jego startów na Eurowizji, musi przebywać pod stałą opieką lekarza od urodzenia i nie występuje poza granicami Portugalii (wyjątkiem był właśnie majowy konkurs). Przed wyjazdem do Kijowie przebywał zresztą w szpitalu, choć jego menadżerka zaprzeczyła, że miało to związek z wrodzoną wadą serca.

„Nie będę komentowała sprawy. Odpoczywa po operacji przepukliny. Ani występ na Eurowizji, ani też jego muzyczna kariera nie stanowią ryzyka. Wyprzedaliśmy bilety na praktycznie wszystkie koncerty”, podkreśliła wówczas Anna Paulo na łamach „Jornal de Noticias”.

Prawdą jest jednak, że pod jego luźnym garniturem, który widzieli widzowie Eurowizji, znajdował się sprzęt wspomagający pracę serca. Na miejscu był również pod stałą opieką lekarzy. Salvador Sobral konsekwentnie jednak nie komentował całego zamieszania związanego ze swoimi problemami zdrowotnymi.

Polecamy też: Kasia Moś o krytyce, rodzinie, karierze w USA i sesji w „Playboyu”. EKSKLUZYWNE VIDEO

Kim jest Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji?

Ten rok należał w Portugalii do Salvadora Sobrala. 27-latek szturmem zwyciężył w marcu krajowy Festival da Canção, jego piosenka z miejsca stała się ogromnym hitem. Po raz pierwszy w historii swoich startów rodzinny kraj piosenkarza był typowany do zwycięstwa w Eurowizji. W Portugalii szybko zaczęto interesować się jego życiem, także prywatnym: wiosną okładkę jednego z tabloidów zdobiło duże zdjęcie piosenkarza, zaś nagłówek głosił, że jest on biseksualny. 

Po zwycięstwie w Kijowie wzbudził kontrowersje wypowiedziami dotyczącymi rynku muzycznego i polityki wytwórni płytowych. Muzyk zarzucił im, że sprowadzają muzykę do masowej produkcji radiowych hitów i nie ma to nic wspólnego z tworzeniem sztuki. Z kolei w czerwcu, w trakcie koncertu charytatywnego na rzecz ofiar pożarów w Portugalii, przerwał w pewnym momencie wykonywaną piosenkę, gdyż zirytował go... aplauz publiczności. Miał wówczas powiedzieć do mikrofonu: „Czegokolwiek nie zrobię, to mam od was owacje. Zaraz puszczę bąka i zobaczymy, co wtedy zrobicie” – jego słowa wzbudziły konsternację zgromadzonych słuchaczy.

Czy pogarszający się stan Salvadora Sobrala oznacza, że niedługo będzie zmuszony zakończyć karierę?
A może doczeka się wreszcie przeszczepu serca, który raz na zawsze rozwiąże jego problemy zdrowotne? 

 

Polecamy też: Sylwia Grzeszczak pojedzie na Eurowizję z Polski? Gwiazda zdradziła swoje plany. Będziecie zaskoczeni!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.