Salvador Sobral
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Salvador Sobral przeszedł przeszczep serca! Jaki jest stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji 2017?

Konrad Szczęsny 10 grudnia 2017 19:00
Salvador Sobral
Fot. East News

Pod koniec sierpnia media obiegła dramatyczna wiadomość: Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji 2017 w barwach Portugalii, trafił do szpitala w bardzo złym stanie. Odwołał wszystkie koncerty i został poddany hospitalizacji, jednak od początku było wiadomo, że w przypadku 27-letniego muzyka niezbędny jest niemal natychmiastowy przeszczep serca. Wokalista ma już operację za sobą! Jaki jest stan jego zdrowia?

Zobacz też: Dramatyczny stan zdrowia zwycięzcy Eurowizji. Muzyk zawiesił karierę i walczy o życie! Czy jeszcze kiedyś stanie na scenie?

Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, przeszedł przeszczep serca

Informację tę podała jedna z portugalskich gazet, „Notícias ao Minuto”. Potwierdzono ją także na oficjalnych profilach Salvadora Sobrala w mediach społecznościowych.

Po konferencji prasowej, która odbyła się dziś (09.12.2017 roku) po południu, z udziałem zespołu klinicznego szpitala Santa Cruz, głęboko doceniamy troskę i uczucia kierowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy wobec Salvadora Sobrala i jego stanu zdrowia oraz wszystkich, którzy byli i są blisko niego. Następne dni to przede wszystkim odpoczynek. W razie potrzeby zaktualizujemy informacje na ten temat.
Dziękuję wszystkim!
”, napisał muzyk na Facebooku. Kiedy przeprowadzono zabieg i jaki jest stan zdrowia Salvadora Sobrala?

Polecamy też: Zwycięzca Eurowizji odwołuje koncerty z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Czy to koniec jego kariery muzycznej?

Stan zdrowia Salvadora Sobrala, zwycięzcy Eurowizji 2017

Zabieg miał miejsce w piątek ósmego grudnia po tym, jak znaleziono odpowiedniego dawcę dla zwycięzcy Eurowizji 2017. 

Piosenkarz przeszedł długą operację w szpitalu Santa Cruz w Lizbonie. Według informatorów „Notícias ao Minuto”, przebiegła ona bez żadnych komplikacji, zaś Salvador Sobral jest obecnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii.

Operacja przebiegła dobrze. Pacjent był bardzo dobrze przygotowany, jest młodym mężczyzną. Rozumiał ryzyko związane z tego typu zabiegami”, wyznał lekarz w wywiadzie dla „Publico”

27-letni artysta cierpi na zaawansowaną niewydolność serca i od wielu miesięcy czekał na odpowiedniego dawcę. Do szpitala trafił w sierpniu 2017 roku, uprzednio odwołując swoją trasę koncertową. Został podłączony do specjalistycznej aparatury, która wspomagała pracę jego serca. Poniżej ostatni publiczny występ Salvadora Sobrala w Portugalii, w trakcie którego wykonał zwycięski utwór Eurowizji 2017 w towarzystwie siostry Luisy, jego kompozytorki oraz autorki tekstu.

Polecamy też: Czy za jego wzruszającą piosenką kryje się śmiertelna choroba? Salvador Sobral walczy o życie?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.