znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Znany muzyk zmarł po zarażeniu koronawirusem. Marcelo Peralta miał 59 lat

Przebywał w szpitalu w Hiszpanii

Ksenia Krasko 13 marca 2020 08:25
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Dotarła do nas smutna wiadomość ze świata kultury. W Madrycie zmarł 59-letni Marcelo Peralta, ceniony saksofonista. Artysta, zarażony koronawirusem, trafił do szpitala w stolicy Hiszpanii kilka dni temu. Niestety, przegrał walkę z niebezpiecznym wirusem.

Marcelo Peralta nie żyje po zarażeniu koronawirusem

Marcelo Peralta urodził się w Argentynie, w Buenos Aires. Studiował grę na fortepianie i teorię muzyki w Antiguo Conservatorio Beethoven. W wieku 18 lat zaczął grać na saksofonie barytonowym, a później również na tenorowym, altowym i sopranowym. W połowie lat 90. przeniósł się na stałe do Hiszpanii.

Kierował wtedy zespołem Los Saxópatas, z którym nagrywał i występował w całej Argentynie, improwizując i tworząc muzykę we własnym, niepowtarzalnym stylu. Po latach założył Marcelo Peralta Quartet, z którym przybliżał słuchaczom korzenie muzyki latynoamerykańskiej. Występował też z zespołem ZAS! Trio.

Uznany artysta jazzowy brał udział w wielu festiwalach muzycznych. Odszedł w wieku 59 lat.

Jak informują media, w Hiszpanii odnotowano 3146 przypadków zarażenia koronawirusem, 86 osób zmarło. 

Marcelo Peralta
Fot. FACEBOOK

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.