O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus na świecie: dramatyczna sytuacja na rynku pracy w USA!

Co siódmy Amerykanin stracił zatrudnienie...

Rafał Kowalski 17 kwietnia 2020 15:01

Koronawirus zbiera żniwo nie tylko liczone w ludziach, którzy stracili przez niego życie. Wielu z nas, których nie dotknęła choroba będzie musiało niedługo zmierzyć się np. z utratą pracy czy obcięciem pensji. Kryzys gospodarczy dotknie każdy kraj, ale już widać po najnowszych danych, że przerażająca sytuacja dzieje się na naszych oczach przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych…

Kryzys na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych przez epidemię

Według danych zebranych przez Gazetę.pl NEXT tylko w ostatnim tygodniu liczba Amerykanów, którzy zarejestrowali się jako bezrobotni wzrosła o 5 milionów. To najwyższy taki przyrost w historii USA. Z kolei wniosek o zasiłek w ciągu ostatnich 30 dni poprosiło 22 miliony osób, co przekłada się na 13,5% całego tamtejszego rynku pracy.


Dlaczego zatrudnienie stracił co siódmy Amerykanin? Dlaczego w jeden miesiąc zniknęło tyle miejsc pracy, ile powstało w przeciągu ostatnich 10 lat? Powód jest oczywiście jeden: koronawirus. Ograniczenia, które wprowadzono w USA, by walczyć z COVID-19 nie pozwalają wielu sektorom działać. Często też, nawet jeśli dana firma pracuje normalnie, to nie ma dla kogo tego robić. Klienci nie skupiają się teraz na wielu produktach i usługach, które nie są konieczne do przeżycia.

Okazuje się, że według danych bez środków do życia pozostają nie tylko pracownicy hoteli, restauracji, klubów, kin, ale też przedstawiciele handlu, finansów, budownictwa a nawet prawnicy.

Jak sytuacja będzie wyglądać w Polsce? Czekamy na pierwsze, obszerne dane. 

Koronawirus
Fot. Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.