Przemysław Babiarz, Pytanie na śniadanie, 2015 rok
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Przemysław Babiarz ma za sobą bolesne rozstanie. To zmieniło jego życie

Dziś znów jest szczęśliwy

Olga Figaszewska 27 lipca 2022 12:10
Przemysław Babiarz, Pytanie na śniadanie, 2015 rok
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Przemysław Babiarz należy do grona najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarzy sportowych w kraju. Od lat z pasją wypełnia swój zawód, a co słychać w jego życiu prywatnym? Nie zawsze los był dla niego łaskawy. Pierwsze małżeństwo Przemysława Babiarza zakończyło się rozwodem. To był dla niego trudny czas, ale to właśnie ten rewolucyjny moment zadecydował o wyborze zupełnie nowej ścieżki zawodowej. Potem dziennikarz odnalazł prawdziwą miłość i szczęście.

Przemysław Babiarz o pierwszym małżeństwie i szczęściu

Na początku nic nie wskazywało na to, że Przemysław Babiarz stanie przed kamerą w roli dziennikarza sportowego. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie wybrał wydział aktorski na PWST. Na co dzień pracował w zawodzie na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W pewnym momencie w jego życiu nastąpiła rewolucja, która skłoniła go do podjęcia kolejnych przełomowych decyzji.  

Przemysław Babiarz rozstał się z żoną, z którą wspólnie wychowywał syna. Bardzo to przeżył. „To nie był mój wybór”, mówił  w rozmowie z Rewią. Dziennikarz przeprowadził się z Gdańska do Warszawy i zmienił zawód. Przemysław Babiarz trafił do TVP, wziął udział w konkursie na prowadzącego i wygrał. Debiutował jako komentator sportowy  już w 1992 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w  Barcelonie.

Od tamtej pory spełnia się w zawodzie, cieszy się ogromną sympatią i szacunkiem fanów o czym świadczą liczne nagrody. Przemysław Babiarz specjalizuje się w komentowaniu biegów narciarskich, pływania, lekkoatletyki czy skoków narciarskich. Na swoim koncie ma także prowadzenie popularnych programów, m.in.: Pytanie na śniadanie, Kawa czy herbata?, Sport telegram, Stawka większa niż życie.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski są już po rozwodzie. Jest orzeczenie o winie

Przemysław Babiarz, lata 90. (?) XX wieku
Fot. AKPA
Przemysław Babiarz, lata 90. (?) XX wieku

Przemyslaw Babiarz Nagranie Sylwestra z Jedynka Expo XXI Warszawa, 2006
Fot. Norbert Urbaniak/FORUm

Nagranie Sylwestra z Jedynka Expo XXI Warszawa, 2006

Przemysław Babiarz, 2014 rok
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Przemysław Babiarz o drugim małżeństwie

A prywatnie? W końcu i w tej strefie zaczęło się układać. Przemysław Babiarz od ponad 20 lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim. Spokój i miłość odnalazł u boku ukochanej żony Marzeny, która z wykształcenia jest tłumaczką języka hiszpańskiego. Jak podają media, para poznała się na targach spożywczych. Od razu połączyła ich wyjątkowa więź. Rok później byli już po ślubie. Wspólnie doczekali się córki, Luisy i wychowywali syna dziennikarza z pierwszego małżeństwa.

Przemysław Babiarz wypowiada się o swojej drugiej żonie z czułością. Wspólnie stworzyli wspaniały, kochający dom i dalej budują swoje szczęście. „To kobieta na całe życie. Gdyby jej kiedyś zabrakło, nie szukałbym żadnej innej. Wierzę, że po tamtej stronie będzie nam dane być razem”, zwierzał się w jednym z wywiadów.

Przemysław Babiarz z żoną Marzeną, ślub, Warszawa, 06.06.1998
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Przemysław Babiarz z żoną Marzeną, ślub, Warszawa, 06.06.1998

Para nie pojawia się często na czerwonym dywanie, unika medialnego szumu i strzeże swojej prywatności. Dziennikarz zapytany o to, jak wygląda według niego recepta na udane małżeństwo, powiedział magazynowi Ludzie i wiara:

„Ważne jest uczucie, rozwaga, cierpliwość, wierność, lojalność i uczciwość. Małżonkowie mogą mieć różne charaktery i zainteresowania, ale jeśli jest między nimi porozumienie, to wszystko da się pogodzić. Z Marzenką nie tylko bardzo się kochamy, ale mamy ten sam system wartości”.  

Dla Przemysława Babiarza czas spędzony z najbliższymi jest bardzo ważny. Dziennikarz stara się spędzać z rodziną każdą wolną chwilę. W święta stara się nie brać w telewizji dyżurów. „Może dwa razy w życiu zdarzyło mi się prowadzić wiadomości sportowe w Wigilię. Ale już 20 minut później siedziałem przy wigilijnym stole w domu”, tłumaczył.

Przemysławowi Babiarzowi i jego rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Źródło: Sport Onet, O2.pl, Interia, Gwiazdy Wp.pl

Czytaj też: Miłość potrafi zdziałać cuda”. Oto niezwykła historia Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Kamila Kuli

Przemysław Babiarz z drugą żoną, Marzeną, Gwiazdy tańczą na lodzie, Warszawa, 12.10.2007.
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Przemysław Babiarz z żoną Marzeną, Gwiazdy tańczą na lodzie, Warszawa, 12.10.2007.

Przemysław Babiarz, Ramówka TVP, 2019
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.