Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o in vitro i trzeciej ciąży

„Jest mi trudno z tym, że nie mogę pochwalić się efektami tych działań”

Olga Figaszewska 1 maja 2019 16:51
Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal

Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała, że wraz z mężem pragną powiększenia rodziny. Jednak, by to marzenie mogło się spełnić najpierw muszą przejść przez proces in vitro, który wymaga czasu. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o swoich uczuciach. 

Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro i trzeciej ciąży

Plotki na temat trzeciej ciąży Małgorzaty Rozenek-Majdan powracają jak bumerang. Dziennikarze wciąż pytają „kiedy zdecydują się na dziecko”.

„Zdarza się, że słyszę „musisz urodzić trzecie dziecko”. (…) To mnie stawia w bardzo niezręcznej sytuacji. To są słowa, które dotykają mojej intymności, a ponieważ zdaję sprawę z tego, że to niełatwa sytuacja, próbuję nadać temu lekki ton. A tak naprawdę to jest dla nas bardzo trudne. Procedura in vitro jest skomplikowana, wymaga czasu. Nie chcę, żeby to było pooddawane ciągłej dyskusji publicznej”, mówiła w jednym z wywiadów VIVY! Katarzynie Sielickiej.

Małgorzata Rozenek-Majdan chciałaby w końcu podzielić się ze światem szczęśliwą nowiną. Powiększenie rodziny jest dla niej i jej męża sprawą priorytetową. Niedawno media obiegły ich zdjęcia, wychodzących z kliniki in vitro. Prezenterka jest jedną z niewielu gwiazd, które przyznają się do korzystania z tej metody. I chociaż wśród polityków temat ten budzi mnóstwo kontrowersji, Małgorzata Rozenek-Majdan przełamuje tabu i podejmuje temat refundacji in vitro.

W najnowszym wywiadzie z Filipem Borowiakiem dla Faktu gwiazda w poruszających słowach zwierzyła się ze swoich uczuć. „Jestem osobą, która chce dostrzegać w życiu pozytywy. (...) O tyle jest mi trudno z tym, że nie mogę pochwalić się efektami tych działań, a jest to coś, co przez ostatni rok zdominowało nasze życie w dobrym sensie. Ale jak już mam wykorzystywać swój potencjał publiczny, niech to będzie w ważnych sprawach i zdecydowanie czuję, że powinnam mówić głośno o in vitro”, wyznała.

Gwiazda nie ukrywa, że jej synowie przyszli na świat właśnie dzięki tej metodzie. In vitro jest dla niej niezwykle ważnym przeżyciem i zaznaczyła, że nigdy nie będzie miała problemu, żeby poruszać ten temat. Tego też dotyczy jej najnowsza książka In vitro. Rozmowy intymne.

„Gdy widzę, co przeżywają kobiety, rodziny, co dotyka tak wiele par… czuję, że muszę o tym mówić. Książka była zgodą na to, że rozpoczynam długotrwałą debatę na temat dostępności tej metody. Dopóki nie zmieni się polityczna atmosfera, dopóty będziemy musieli o tym rozmawiać. Gdzie są politycy, ludzie, którzy decydują o tym, jak będzie wyglądało życie rodzin, bo nie widzę ich na korytarzach klinik leczenia niepłodności”, dodaje. Podkreśliła także, że czas jest niezwykle ważny i zaapelowała: „Życie i tak utrudnia parom bardzo wiele. Nie utrudniajmy jeszcze my”.

Oficjalna premiera książki In vitro. Rozmowy intymne zaplanowana jest na maj. Małgorzata Rozenek-Majdan ma nadzieję, że uda jej się obalić krzywdzące stereotypy dotyczące procedury in vitro. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016 NEW
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.