Ronnie Wood
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Ktoś tam w górze musi mnie bardzo lubić”. Ronnie Wood, gitarzysta „The Rolling Stones” o swojej walce z rakiem

Weronika Kostyra 7 sierpnia 2017 17:30
Ronnie Wood
Fot. East News

 

Ronnie Wood, gitarzysta zespołu „The Rolling Stones”, zwierzył się właśnie, że trzy miesiące temu zdiagnozowano u niego raka. O chorobie dowiedział się podczas rutynowej kontroli lekarskiej. Lekarz dokonał bardziej szczegółowych badań i niestety wyniki wykazały, że w lewym płucu muzyka jest  guz.  Wood przyznał, że „wcale nie był tym zaskoczony” – prześwietlenia klatki piersiowej nie robił od odwyku w 2002 roku. Na pytanie lekarza, co chce z nim zrobić, odpowiedział krótko: „Wyciągnij go ze mnie!”. W „Event Magazine” Wood opowiedział jak diagnoza, którą ukrywał od trzech miesięcy, doprowadziła go do najciemniejszego momentu w jego życiu.

 

Walka Ronniego Wooda z rakiem

Diagnozę usłyszał trzy miesiące temu, ale nie od razu podzielił się nią z rodziną. Nie chciał ich martwić, wolał mieć czas, by przygotować się na najgorsze. Wood jest ojcem szóstki dzieci, w tym rocznych bliźniaczek Gracie i Alice. Jego trzecia żona Sally, młodsza od niego o 31 lat, stała się jego największym wsparciem w tym trudnym momencie – w tygodniu szczegółowych badań, kiedy sprawdzano, czy są przerzuty.

„Przez ten jeden tydzień nic nie było pewne, a Sally była niesamowita. Dopiero potem mogła powiedzieć mi, że to był najgorsze siedem dni w jej życiu. Byłem przygotowany na złe wieści, ale też miałem wiarę, że będzie dobrze. Poza lekarzami nie mówiliśmy nikomu, bo nie chcieliśmy, by ktoś jeszcze przechodził przez to piekło. Postanowiłem, że jeśli rak się rozprzestrzeni, nie poddam się chemioterapii, to zbyt silna broń. W końcu, gdy po tygodniu poinformowali nas, że nie ma przerzutów, powiedziałem: Wyjmijmy to teraz!”.

Decyzja o operacji bardzo ucieszyła muzyka, ponieważ za wszelką cenę chciał uniknąć chemioterapii. Ronnie obawiał się .... utraty włosów! Zabieg przebiegł pomyślnie, ale Wood musi teraz co trzy miesiące chodzić na wizyty kontrolne. Do regularnych badań zachęca także innych.

 

Ronnie Wood i Sally Humphreys
Fot. East News

Ronnie Woods z żoną, Sally Humphreys

 

Ronnie Wood – legenda rock’n’rolla

Ronnie Wood to prawdziwa legenda rock’n’rolla. Siedemdziesięciolatek, który dołączył do zespołu „The Rolling Stone” ponad 40 lat temu, całe dekady spędził w trasach koncertowych, podczas których alkohol, narkotyki i papierosy były na porządku dziennym. Aż dziewięć razy był na odwyku! A i tak uważa, że miał „cholerne szczęście”.

„Pomyślałem o tym, kiedy rzuciłem palenie. Jak mogę przeżyć 50 lat nałogowego palenia i inne moje złe nawyki bez konsekwencji? Ktoś tam w górze musi mnie bardzo lubić”.

 

Ronnie Wood z córkami
Fot. East News


Rzucenie palenia było najtrudniejsze. Udało się na tydzień przed narodzinami rocznych dziś bliźniaczek. Poza tym, dzięki ukochanej żonie Sally, Ronnie jest „czysty” od ośmiu lat: nie pije, nie zażywa narkotyków, a czas wolny spędza na gotowaniu i zabawach z dziećmi. Wie, że dostał od życia dodatkową szansę i docenia to. Teraz – z takim samym entuzjazmem, jak kiedyś wciągał kokainę – pochłania seriale. Na szczęście, to uzależnienie nie jest groźne.

 

Zobacz także: Rolling Stones: „Starzeją się jak inni. Ale gdy zaczynają grać, dzieją się cuda!”. Rolling Stones

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.