Romuald Lipko
Fot. Mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Romuald Lipko trafił do szpitala!

W jakim stanie jest współzałożyciel Budki Suflera?

Olga Figaszewska 4 września 2019 13:51
Romuald Lipko
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko walczy z chorobą. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór wątroby. Z najnowszych informacji wynika, że lider Budki Suflera znów trafił do szpitala. W jakim jest stanie?

Romuald Lipko: stan zdrowia

Jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, kreator Budki Suflera walczy z rakiem. Ta informacja pojawiła się na początku lipca na oficjalnej stronie zespołu. Wtedy też członkowie Budki Suflera opublikowali na Facebooku poruszający wpis.

„Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym”, napisali.

Romuald Lipko nie poddaje się chorobie. Muzyk ma marzenia i plany, które chce zrealizować  w niedalekiej przyszłości.  Lider Budki Suflera jeszcze nie tak dawno w rozmowie z Super Expressem zapewniał, że  czuje się dobrze.

„Wszystko jest w porządku. Jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli, choroba, która zrobiła we mnie dużo popłochu i zmobilizowała mnie do szybkiego działania, póki co jest zażegnana, zaleczona. Mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby”, mówił.

Teraz dziennikarze Super Expressu dowiedzieli się, że muzyk ponownie trafił do jednego z warszawskich szpitali.

„Romek odebrał telefon ze szpitala. Lekarz natychmiast kazał mu przyjechać do szpitala”, mówi osoba z otoczenia Romualda Lipko.

Życzymy dużo siły i powrotu do zdrowia! 

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?