Romuald Lipko
Fot. Mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Romuald Lipko trafił do szpitala!

W jakim stanie jest współzałożyciel Budki Suflera?

Olga Figaszewska 4 września 2019 13:51
Romuald Lipko
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko walczy z chorobą. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór wątroby. Z najnowszych informacji wynika, że lider Budki Suflera znów trafił do szpitala. W jakim jest stanie?

Romuald Lipko: stan zdrowia

Jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, kreator Budki Suflera walczy z rakiem. Ta informacja pojawiła się na początku lipca na oficjalnej stronie zespołu. Wtedy też członkowie Budki Suflera opublikowali na Facebooku poruszający wpis.

„Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym”, napisali.

Romuald Lipko nie poddaje się chorobie. Muzyk ma marzenia i plany, które chce zrealizować  w niedalekiej przyszłości.  Lider Budki Suflera jeszcze nie tak dawno w rozmowie z Super Expressem zapewniał, że  czuje się dobrze.

„Wszystko jest w porządku. Jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli, choroba, która zrobiła we mnie dużo popłochu i zmobilizowała mnie do szybkiego działania, póki co jest zażegnana, zaleczona. Mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby”, mówił.

Teraz dziennikarze Super Expressu dowiedzieli się, że muzyk ponownie trafił do jednego z warszawskich szpitali.

„Romek odebrał telefon ze szpitala. Lekarz natychmiast kazał mu przyjechać do szpitala”, mówi osoba z otoczenia Romualda Lipko.

Życzymy dużo siły i powrotu do zdrowia! 

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.