O TYM SIĘ MÓWI

Współzałożyciel Budki Suflera walczy z ciężką chorobą

Członkowie zespołu proszą o wsparcie

Olga Figaszewska 10 lipca 2019 12:51
Romuald Lipko
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Dotarły do nas bardzo smutne wieści. Romuald Lipko, współzałożyciel legendarnej Budki Suflera walczy z chorobą nowotworową. Artysta przebywa w jednej z niemieckich klinik. Informację podano na oficjalnej stronie zespołu.

Romuald Lipko walczy z rakiem

Jest jednym z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej i współzałożycielem Budki Suflera. O chorobie nowotworowej Romuald Lipko dowiedział się kilka tygodni temu. Ostatnio muzyk przebywał w szpitalu na Banacha, jednak ostatecznie zdecydował się na leczenie w klinice w Magdeburgu.

„Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym”, napisali członkowie zespołu.

Romuald Lipko nie poddaje się, snuje marzenia i plany. Artysta myśli już o nowych piosenkach. Zespół niedawno reaktywował się po kilku latach nieobecności. Swój powrót mieli świętować jesienią podczas trasy koncertowej „45 lat - Powrót do korzeni”.

„Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…”, zaapelowali.

Romuald Lipko urodzi się w Lublinie. Jest świetnym multiinstrumentalistą. Został uznany za jednego z prekursorów nurtu new romantic. Stworzył większość przebojów Budki Suflera, a także współpracował z czołowymi polskimi wokalistami m.in. Anną Jantar, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Ireną Santor, Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską.

Życzymy dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia!  

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Romuald Lipko, Budka Suflera
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Widoki zapierające dech i wycieczka śladami „Gry o Tron”, czyli #PricelessCroatia  

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.