Kim jest Roksana Roxie Węgiel i czy wygra Eurowizję Junior w Mińsku?
Fot. Materiały prasowe, Telewizja Polska/TVP, Universal Music Polska
O TYM JEST GŁOŚNO

Wyznanie Roksany Węgiel o Bogu podzieliło internautów! Co jej zarzucają?

Zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci szczerze o swojej wierze

Konrad Szczęsny 23 czerwca 2019 07:31
Kim jest Roksana Roxie Węgiel i czy wygra Eurowizję Junior w Mińsku?
Fot. Materiały prasowe, Telewizja Polska/TVP, Universal Music Polska

Odkąd pod koniec listopada zeszłego roku wygrała w Mińsku Eurowizję dla dzieci, jej nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet. Media wykorzystują każdą okazję, by pisać o Roksanie Węgiel: czy to o kontrowersjach związanych z jej wizerunkiem, chłopaku czy zdarzeniach drogowych i zatrzymaniu przez policję za podróżowanie cywilnym samochodem z użyciem sygnalizacji pojazdu uprzywilejowanego. W najnowszym wywiadzie 14-latka opowiedziała o tym, jak ważna jest dla niej wiara i... podzieliła internautów!

Roksana Węgiel o hejcie i wizerunku

Niektórzy uważają, że jest złotym dzieckiem polskiej piosenki. Inni, że popularność zawróciła jej w głowie. Jednak od czasu zwycięstwa w The Voice Kids w lutym zeszłego roku i w Eurowizji dla dzieci dziewięć miesięcy później grono fanów Roksany Węgiel znacznie się poszerzyło. Z pewnością jest ona najpopularniejszą nastolatką nad Wisłą i świetnie wykorzystuje swoje pięć minut.

Poza muzycznymi dokonaniami, takimi jak występ na festiwalu w Opolu i wydanie pierwszej płyty, 14-latka udziela także wielu wywiadów. W najnowszym z nich została zapytana o falę hejtu, jaka wylała się na nią po opublikowaniu teledysku do singla Lay Low (zarzucono jej, że tekst, który śpiewa, jest wyjątkowo obsceniczny, jak na tak młodą wokalistkę oraz że ubiera się niestosownie do swojego wieku). Ona sama przyznaje, że ciągła atmosfera sensacji z tym związana wydaje jej się śmieszna.

„Ludzie poznali mnie w Internecie, jak miałam 12 lat. Minęły dwa lata, podczas których się po prostu zmieniłam. To przecież normalne, nie była to żadna zaplanowana metamorfoza. W ogóle jestem ostatnio chodzącą kontrowersją. Trochę mnie to śmieszy”, zwierzyła się Roksana Węgiel w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl.

Roksana Węgiel o sukcesie i wierze w Boga

Została także zapytana o sukces w tak młodym wieku. Przypomnijmy, że jest m.in. najmłodszą wokalistką w historii, która odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Opolu, na Instagramie obserwuje ją ponad 700 tysięcy osób, wygrała pierwszą polską edycję The Voice Kids oraz jako pierwsza w historii Eurowizję dla Dzieci w biało-czerwonych barwach. Skąd czerpie siłę i inspiracje?

„Każdy mój sukces zawdzięczam przede wszystkim Bogu. Wierzę w Boga. Wierzę też, że nic nie dzieje się bez powodu. Jak coś się nie wydarzyło, jestem spokojna. Wiem, że może kiedyś, w przyszłości się wydarzy. Że Bóg ma dla mnie coś wyjątkowego”, zwierzyła się Roksana Węgiel.

Część internautów docenia szczerość i odwagę 14-latki, jednak inni twierdzą, że kwestia wiary jest bardzo osobistym zagadnieniem i nie powinna poruszać jej w wywiadach. Które stanowisko jest Ci bliższe?  

Dla Roksany Węgiel wiara jest bardzo istotną kwestią: 

Roksana Węgiel
Fot. Bartosz Krupa/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!