Teresa Lipowska
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nie tylko Teresa Lipowska. Wiemy, kogo najczęściej Polacy wyszukiwali w sieci!

Pierwsze miejsce może Was zaskoczyć..

Gabriela Czernecka 8 grudnia 2021 20:49
Teresa Lipowska
Fot. East News

Rok 2021 powoli dobiega końca. Wyszukiwarka Google z tej okazji przygotowała zestawienie najczęściej szukanych pytań, haseł, ale i nazwisk w sieci w ostatnich dwunastu miesiącach. Jedna z kategorii dotyczy osób znanych, które wzbudziły największe zainteresowanie w internecie w 2021 roku. Kto znalazł się w zestawieniu? Jest kilka zaskoczeń! 

Oni wzbudzili największe zainteresowanie w sieci w 2021 roku 

Wyszukiwarka Google co roku przygotowuje zestawienie najczęściej szukanych przez internautów haseł. Wśród kategorii haseł mamy te dotyczące najpopularniejszych filmów, seriali, zespołów muzycznych, czy muzyków. Jest również zakładka Ludzie, która przedstawia dziesięć najczęściej wyszukiwanych nazwisk w sieci w 2021 roku. Kim są Ci, których Polacy szukali w sieci? 

Na miejscu 10. znalazła się Esmeralda Godlewska, która kilka lat temu zyskała rozgłos dzięki nagrywaniu z siostrą coverów polskich utworów. W tym roku było o niej głośno za sprawą ujawnienia swoich problemów psychicznych, ale także… upozorowania swojej śmierci w sieci. Wpis miał być próbą przykucia uwagi. Miejsce 9. zajęła uwielbiana przez widzów Teresa Lipowska, ale tym razem jej miejsce w rankingu nie jest żadnym zaszczytem. Jeden z małych serwisów internetowych podał nieprawdziwą informację o śmierci aktorki. Sama zainteresowana szybko zdementowała medialne doniesienia, a oburzenie fake newsem wyraziły w social mediach pracujące z nią gwiazdy.  Na miejscu 8. znalazł się Alec Baldwin, aktor, którego nazwisko do dziś przewija się w sieci. Na planie filmu Rust, który kręcił Baldwin doszło do dramatycznego wypadku - aktor śmiertelnie postrzelił koleżankę z broni, która służyła jako rekwizyt na planie. Okazało się, że ktoś załadował ostrą amunicję do rewolweru, w którym nie powinno jej być. Niestety w wyniku wypadku operatorka Halyna Hutchins zmarła. Aktor do dziś nie może pozbierać się po tym co się stało.

Najczęściej wyszukiwane nazwiska w Google Alec Baldwin
Fot. Jim Spellman/Getty Images

Miejsce 7 należy do Piotra Fronczewskiego. W tym roku Polacy szukali informacji o aktorze chwilę po tym, jak ujawniono, że rzekomo zmaga się z problemami zdrowotnymi. Sam aktor w rozmowie z Plejadą zdementował te doniesienia. Kilka tygodni później pojawiła się inna plotka, mówiąca, że aktor bierze ślub, więc nazwisko aktora znów często pojawiało się w sieci. 

Zobacz również: Piotr i Ewa Fronczewscy: ich miłość przetrwała największe burze

Najczęściej wyszukiwane nazwiska w Google Piotr Fronczewski
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Miejsce 6. zajął Daniel Obajtek, prezes Orlenu, o którym głośno zrobiło się za sprawią afery wokół „taśm Obajtka” nagłośnioną przez Gazetę Wyborczą. Miejsce 5 należy do Igi Świątek, piekielnie zdolnej tenisistki. Nazywana jest odkryciem sportowym ostatnich lat. Dziewiętnastolatka została zwyciężczynią French Open 2020, a Polacy chętnie śledzili w tym roku jej losy. 

4. miejsce należy do żony zmarłego w tym roku Krzysztofa Krawczyka. Ewa Krawczyk po śmierci męża chętnie udzielała wywiadów, opowiadała o ukochanym mężu i komentowała doniesienia na temat trudnych relacji z pasierbem. 

Zobacz: Krzysztof Krawczyk ma nowy nagrobek. Szczeraopinia Ewy Krawczyk nie pozostawia złudzeń 

Miejsce 3. należy do Paulo Sousa, który w styczniu tego roku został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Portugalski trener piłkarski szybko zdobył w Polsce popularność a fani piłki nożnej chętnie wyszukiwali w sieci informacji na jego temat. Miejsce 2. zajęła Natsu, czyli Natalia Karczmarczyk - influencerka, której rozpoznawalność przyniósł udział w grupie influencerów Team X. W tym roku było o niej głośno za sprawą wycieku jej intymnych nagrań z kamerki internetowej, które powstały kilka lat wcześniej. To odbiło się szerokim echem wśród młodzieży, która bacznie śledziła losy swojej idolki.

Najczęściej wyszukiwane nazwiska w Google Paulo Sousa
Fot. Gabriele Maltinti/Getty Images)
 

Najczęściej wyszukiwanym w sieci nazwiskiem był Christian Eriksen. Duński piłkarz podczas rozgrywek UEFA Euro 2020 stracił przytomność wskutek nagłego zatrzymania krążenia. Tysiące ludzi podczas czerwcowego meczu fazy grupowej wstrzymało oddech obserwując jak piłkarz poddawany jest reanimacji i przetransportowany do szpitala. Wszyscy z niecierpliwością czekali na informacje o jego stanie zdrowia. Sam piłkarz po pewnym czasie podziękował za ogromne wsparcie, jakie otrzymał w tym trudnym czasie. Znacie ich wszystkich?  

Najczęściej wyszukiwane nazwiska w Google Christin Eriksen
Fot. Dan Istitene/Getty Images)

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?