Która na ubrania i biżuterię przeznaczyła najwięcej?

Gabriela Czernecka 6 stycznia 2020 15:00

Która członkini rodziny królewskiej wydaje najwięcej pieniędzy na swoje stylizacje? Autorki bloga Ufo No More oszacowały, ile księżne wydały w 2019 roku na swoją garderobę. Wyniki, jakie wyszły im z tego zestawienia mierzyły w trzech kategoriach - elementów garderoby, których nie były w stanie zidentyfikować, te, które udało im się namierzyć i znaleźć ich cenę oraz takie, w których znany jest projektant, ale np. projekt był niestandardowy lub jego cena po prostu nie jest znana. W zestawieniu znalazły się więc brytyjskie księżne Kate i Meghan oraz brytyjskie księżniczki Eugenia Beatrice, królowa Niderlandów Maxima, monakijska księżna Charlene, duńska księżna Mary czy szwedzka księżniczka Wiktoria i szwedzka księżna Sofia. W 2018 roku najwięcej na swoją garderobę wydała jedna z... brytyjskich członkiń rodziny królewskiej. Pierwsze miejsce należało wówczas do księżnej Meghan, która na garderobę przeznaczyła aż 478 tysięcy euro! Na którym miejscu znalazła się w tym roku? Jest w samej czołówce. UFO No More przedstawia czternaście członkiń rodzin królewskich ostatnie cztery miejsca należą do księżniczki Eugenii, księżniczki Mary, księżniczki Madeleine i księżnej Mette-Marit. A oto pierwsza dziesiątka. Kto znalazł się na pierwszym miejscu? Zobaczcie sami.  

1/10
szwedzka księżniczka Victoria stylizacje
Copyright @Getty Images
1/10

Miejsce dziesiąte należy do następczyni szwedzkiego tronu, księżnej Victorii, która na garderobę wydała 35 tysięcy dolarów.

2/10
królowa Maxima stylizacje
Copyright @Getty Images
2/10

Miejsce dziewiąte zajmuje królowa Niderlandów, Maxima. Łączna kwota, jaką wydała na garderobę to 45 tysięcy dolarów

3/10
księżniczka Sofia styl
Copyright @Getty Images
3/10

Miejsce ósme należy do szwedzkiej księżnej Sofii, która wydała w 2019 roku na garderobę 48 tysięcy dolarów.

4/10
królowa Letizia styl
Copyright @Getty Images
4/10

Miejsce siódme zajmuje w rankingu UFO No More hiszpańska królowa Letizia z sumą 50 tysięcy dolarów. Podczas całego roku miała na sobie 181 nowych elementów garderoby.

5/10
księżna Sofia Wessex stylizacje
Copyright @Getty Images
5/10

Miejsce szóste należy do hrabiny Wessex, Sofii. Dotychczas jej modowe wybory były wiele droższe. W tym roku zobaczyliśmy 59 nowych elementów garderoby, ale w ogólnym rozrachunku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wydała 56 tysięcy dolarów.

6/10
księżniczka Beatrice
Copyright @Getty Images
6/10

Miejsce piąte należy do księżniczki Beatrice, która w ubiegłym roku ogłosiła swoje zaręczyny, stąd jej wysoka pozycja w rankingu. Wydana przez nią suma wynosi 63 tysiące dolarów.

7/10
księżna Kate styl
Copyright @Getty Images
7/10

Księżna Kate zadebiutowała w 2019 roku z 137 elementami garderoby, których koszt wycenia się na niecałe 69 tysięcy dolarów. W rankingu zajmuje więc czwarte miejsce.

8/10
duńska księżna Mary
Copyright @Getty Images
8/10

W 2018 roku zajęła drugie miejsce, tym razem trzecie. Księżna Mary wydała 70 tysięcy euro, w skład których wchodzi 65 nowych przedmiotów. Duńska księżna na początku roku wyznała, że chce skoncentrować się na recyklingu starych ubrań, by przyczynić się do zmniejszeniaa wpływu branży modowej na zmiany klimatu.

9/10
księżna Meghan stylizacje 2019
Copyright @Getty Images
9/10

W roku, w którym Meghan powitała na świecie swoje pierwsze dziecko, księżna Sussex zajęła drugie miejsce z wydatkiem niemal 112 tysięcy euro. 

10/10
księżna Charlene styl
Copyright @Getty Images
10/10

Pierwsze miejsce należy do księżnej Monako Charlene, która najwięcej wydała na dodatki do swoich stylizacji. Według danych serwisu, księżna wydała ponad 150 tysięcy euro na swoją garderobę! 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.