Robert Lewandowski, main topic
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Jego aukcja cieszy się wielką popularnością

Sabina Zięba 14 stycznia 2018 14:00
Robert Lewandowski, main topic
Fot. Getty Images

Robert Lewandowski od lat angażuje się w różne akcje charytatywne oraz społeczne i wspiera je swoim wizerunkiem, a także finansowo. Tym razem z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazał, że ma dobre serce i oddał na licytację naprawdę wyjątkową rzecz!

Polecamy też: Jakie książki czytają Klarze Anna i Robert Lewandowscy? Para bierze też udział w szczytnej akcji. Sprawdź, o co chodzi

Robert Lewandowski z klocków LEGO

W tym roku piłkarz zaangażował się we wsparcie WOŚP i w niedzielny poranek opublikował na Twitterze post przedstawiający jego niecodzienny prezent. Sportowiec zdecydował się przekazać na aukcję swoją figurę w skali 1:1 zbudowaną z 70 tysięcy klocków LEGO! Została ona stworzona w 2016 roku i miała swoją premierę na PGE Narodowym w Warszawie. Następnie prezentowano ją na kilkunastu innych wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niestety od momentu budowy figury zmienił się strój reprezentacji, a także kolor włosów Lewandowskiego, dlatego też postanowiono wykonać nową postać, starą oddając piłkarzowi. 

Polecamy też: Spektakularna metamorfoza Roberta Lewandowskiego. Piłkarz już tak nie wygląda!

Aktualnie (14 stycznia) cena figury wynosi 10200 złotych i jest to jedna z najwyższych kwot spośród wszystkich aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stronie Allegro. Licytacja jest otwarta do 31 stycznia, natomiast do 18 lutego budowlę można oglądać na wystawie na Stadionie Wrocław. Potem postać trafi do zwycięzcy licytacji. 19 stycznia natomiast na PGE Narodowym pojawi się nowa figura sportowca uwzględniająca wszystkie zmiany. Warto dodać, że Lewandowski przekazał w tym roku na WOŚP również dwa bilety na mecz Bundesligi.
 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.