O TYM SIĘ MÓWI

Co mówi o Robercie Lewandowskim jego tajemniczy gest?

Wykonuje go zawsze po... zdobytej bramce!

Olga Figaszewska 14 marca 2019 06:49
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Przyzwyczajenia, tradycje, a może system komunikowania się? Gesty sportowców wciąż owiane są  pewną aurą tajemniczości i okazuje się, że często mają duże znaczenie! Posiada je również Robert Lewandowski. Kapitan polskiej reprezentacji zawsze po zdobytej bramce wykonuje jeden gest… Co on oznacza?

Co oznacza gest Roberta Lewandowskiego?

Dotychczas unikał odpowiedzi na to pytanie, chociaż od dawna nurtowało wielu jego fanów! Dlaczego Robert Lewandowski po  każdym golu wykonuje rękami znak „X” i wystawia wskazujące palce?!

„Nic wielkiego, nic nie znaczy… Może jakieś tam znaczenie jest, na pewno nie takie, o którym mogę powiedzieć. To był trochę spontan, który z jakiejś sytuacji wynikał kiedyś, ale na dzień dzisiejszy jeszcze nie jestem w stanie o niej powiedzieć”, mówił Robert Lewandowski dwa lata temu w programie TVP Sport, Oko w oko.

Piłkarz tłumaczył, że nie chce poruszać tego tematu by zachować w tajemnicy historię, z którą jest związany. Zasugerował, że dotyczy jego rodziny. Wydawało się, że prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego. W końcu sportowiec uległ namowom jednego z dziennikarzy i w rozmowie z Welt am Sonntag wyjaśnił  jego znaczenie znaku „X”.

„W pewnym momencie tak się cieszyłem, to było intuicyjne. Moja żona powiedziała mi wtedy, że wygląda to tak, jakbym robił chromosom X. Potem zaszła w ciążę i pomyśleliśmy, że to pasuje, więc kontynuowałem ten sposób celebracji”, wyznał.

Spodziewaliście się tego? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Job is done but the game is not over 😎

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💯 matches, a hundred fulfilled dreams. Great feeling 🙅🏻‍♂️

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🙅‍♂️😎

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!