Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski sportowcem roku. Zdradził, kiedy zamierza zakończyć karierę na boisku!

To już niebawem!

Gabriela Czernecka 21 sierpnia 2019 07:44
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Lewandowski sportowcem roku według niemieckiego tabloidu Sport Bild. Prestiżowa gala odbyła się w poniedziałek. Wręczono na niej nagrody dla najlepszych sportowców w Niemczech. Robert Lewandowski otrzymał tytuł Gwiazdy Roku. Doceniono go za bycie królem strzelców Bundesligi, zaznaczmy, że z Bayernem Monachium wygrał także Puchar i Mistrzostwo Niemiec. Na rozdaniu nagród Lewy pojawił się z ukochaną żoną Anną, a po odebraniu statuetki odpowiedział na kilka pytań. Udzielając odpowiedzi na jedno z nich wyjawił, jak długo chce jeszcze grać w piłkę!

Robert Lewandowski sylwetka - jak piłkarz dba o formę?

Niemiecki magazyn Sport Bild wręczył w poniedziałkowy wieczór Robertowi Lewandowskiemu tytuł Gwiazdy Roku. Piłkarz był królem strzelców Bundesligi, z Bayernem Monachium wygrał Puchar i Mistrzostwo Niemiec. Wyróżnienie jest ogromne, ponieważ w plebiscycie biorą udział nie tylko piłkarze. Lewandowski konkurował z największymi gwiazdami sportu w Niemczech m.in. z Markusem Eisenbichlerem (mistrz świata w skokach narciarskich), Patrickiem Lange (rekordzista świata w triathlonie) czy Juergenem Kloppem (menedżer Liverpoolu, tegoroczny zwycięzcy Ligi Mistrzów).

Po odebraniu prestiżowej nagrody, Robert Lewandowski odpowiedział na kilka pytań. Jedno z nich dotyczyło muskulatury piłkarza. Od jakiegoś czasu kapitan polskiej reprezentacji zamieszczał na swoich kanałach social media relację z ćwiczeń. Jedno ze zdjęć przedstawiało jego trening bokserski. Umięśnione bicepsy, szerokie ramiona… Fanów zachwyciła jego wyrzeźbiona sylwetka. 

Nic dziwnego, że dziennikarz zapytał piłkarza właśnie o jego pracę nad formą: „Zawsze daję z siebie wszystko to co najlepsze. Staram się zawsze dobrze grać i wygrywać z drużyną. A jeśli przy okazji strzelę przynajmniej jedną bramkę, to bardzo się cieszę. Futbol nie jest indywidualnym, lecz zespołowym sportem. Czasem musisz myśleć o drużynie. Właśnie taki był ten sezon. Nie był sezonem łatwym. Wiedziałem, że muszę myśleć bardziej o zespole niż o sobie. W przeciwnym razie, gdybym myślał o sobie, moglibyśmy nie mieć żadnego tytułu, a tak zdobyliśmy dublet. Cieszę się bardzo, że w tym uczestniczyłem”, mówi. 

Robert Lewandowski kończy sportową karierę?

Piłkarz zdradził także czy zamierza jeszcze nabrać masy czy na tym poprzestanie: „Nie możemy zbudować zbyt wielkiej muskulatury jak w niektórych innych dyscyplinach, bo potrzebuję także szybkości. Siły również, ale wiem, że nie mogę zbyt wiele trenować na siłowni”, wyjawił Robert. 

Mąż Anny Lewandowskiej odpowiedział także na pytanie, jak długo zamierza jeszcze kontynuować sportową karierę: „Myślę, że jeszcze w ciągu następnych 5-6 lat mogę być w tej formie ”, wyjawił. Dziennikarz wspomniał o Claudio Pizarro, który ma 40 lat i nadal gra w Bundeslidze „40? Będzie ciężko. Ale skoro Claudio daje radę... On ciągle gra”, zdradził. My mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy go na boisku!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.