Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA SPORTU

Niezwykłe wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Został Piłkarzem Roku UEFA!

Ogromny sukces Polaka!

Gabriela Czernecka 1 października 2020 20:40
Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram

To już oficjalnie! Robert Lewandowski najlepszym Piłkarzem Roku UEFA! Wybór zwycięzcy leżał w rękach trenerów drużyn uczestniczących w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz jednego dziennikarza z każdej federacji zrzeszonej w UEFA. W tyle za polskim sportowcem pozostali m.in. Lionel Messi, Neymar czy Cristiano Ronaldo. Jak mu się to udało?

Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA

Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski ma za sobą genialny sezon. Grając w Bayern Monachium wygrał Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, Superpuchar UEFA oraz Superpuchar Niemiec. Strzelił 34 gole i zyskał tytuł króla strzelców ligi niemieckiej, na koncie ma także gole, które strzelił podczas LIgi Mistrzów oraz Pucharu Niemiec. Łącznie strzelił 55 bramek.

Tegoroczny wybór Piłkarza Roku UEFA jest o tyle zaskakujący, że w finałowej trójce zabrakło Cristiano Ronaldo, który ten tytuł otrzymał już trzykrotnie, ale aż dziewięciokrotnie stawał na podium. Tym razem w zestawieniu zajął zaledwie dziesiąte miejsce. najlepszym Piłkarzem Roku UEFA został Robert Lewandowski. Serdecznie gratukujemy! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska, Laura Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.