Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA SPORTU

Niezwykłe wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Został Piłkarzem Roku UEFA!

Ogromny sukces Polaka!

Gabriela Czernecka 1 października 2020 20:40
Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram

To już oficjalnie! Robert Lewandowski najlepszym Piłkarzem Roku UEFA! Wybór zwycięzcy leżał w rękach trenerów drużyn uczestniczących w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz jednego dziennikarza z każdej federacji zrzeszonej w UEFA. W tyle za polskim sportowcem pozostali m.in. Lionel Messi, Neymar czy Cristiano Ronaldo. Jak mu się to udało?

Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA

Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski ma za sobą genialny sezon. Grając w Bayern Monachium wygrał Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, Superpuchar UEFA oraz Superpuchar Niemiec. Strzelił 34 gole i zyskał tytuł króla strzelców ligi niemieckiej, na koncie ma także gole, które strzelił podczas LIgi Mistrzów oraz Pucharu Niemiec. Łącznie strzelił 55 bramek.

Tegoroczny wybór Piłkarza Roku UEFA jest o tyle zaskakujący, że w finałowej trójce zabrakło Cristiano Ronaldo, który ten tytuł otrzymał już trzykrotnie, ale aż dziewięciokrotnie stawał na podium. Tym razem w zestawieniu zajął zaledwie dziesiąte miejsce. najlepszym Piłkarzem Roku UEFA został Robert Lewandowski. Serdecznie gratukujemy! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska, Laura Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.