Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA SPORTU

Niezwykłe wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Został Piłkarzem Roku UEFA!

Ogromny sukces Polaka!

Gabriela Czernecka 1 października 2020 20:40
Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA
Fot. Instagram

To już oficjalnie! Robert Lewandowski najlepszym Piłkarzem Roku UEFA! Wybór zwycięzcy leżał w rękach trenerów drużyn uczestniczących w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz jednego dziennikarza z każdej federacji zrzeszonej w UEFA. W tyle za polskim sportowcem pozostali m.in. Lionel Messi, Neymar czy Cristiano Ronaldo. Jak mu się to udało?

Robert Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA

Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski ma za sobą genialny sezon. Grając w Bayern Monachium wygrał Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, Superpuchar UEFA oraz Superpuchar Niemiec. Strzelił 34 gole i zyskał tytuł króla strzelców ligi niemieckiej, na koncie ma także gole, które strzelił podczas LIgi Mistrzów oraz Pucharu Niemiec. Łącznie strzelił 55 bramek.

Tegoroczny wybór Piłkarza Roku UEFA jest o tyle zaskakujący, że w finałowej trójce zabrakło Cristiano Ronaldo, który ten tytuł otrzymał już trzykrotnie, ale aż dziewięciokrotnie stawał na podium. Tym razem w zestawieniu zajął zaledwie dziesiąte miejsce. najlepszym Piłkarzem Roku UEFA został Robert Lewandowski. Serdecznie gratukujemy! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska, Laura Lewandowska
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.