Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku. Sportowiec wygłosił wzruszające przemówienie

Podziękował w nim swojemu zmarłemu tacie

Rafał Kowalski 3 lutego 2020 12:31
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wczorajsza gala tygodnika Piłka Nożna wyłoniła najlepszego piłkarza minionego roku. Werdykt nie okazał się niespodzianką. Laureatem statuetki został Robert Lewandowski, który pojawił się na gali i wygłosił wzruszające przemówienie. Nagroda została zadedykowana tacie sportowca, który zmarł, gdy polski napastnik był nastolatkiem.

Robert Lewandowski o swoim tacie Krzysztofie

Po burzy braw i owacji dla Roberta Lewandowskiego, mąż Anny Lewandowskiej niemal natychmiast przeszedł do podziękowań. „Chciałbym zadedykować nagrodę mojemu tacie, bo wiem, że nade mną czuwa - nad tym, żebym cały czas robił to, co kocham i robię najlepiej. Mimo że nie udało mu się obejrzeć żadnego mojego meczu w seniorach, teraz to nadrabia, pewnie ogląda z najlepszych miejsc na stadionie i mocno trzyma za mnie kciuki”, powiedział gwiazdor za co został nagrodzony brawami. „Dziękuję też mojej mamie, żonie Ani i córce Klarze za to, że są przy mnie i mnie wspierają - nie tylko w tych dobrych chwilach, gdy idzie, ale też w tych cięższych. Życzyłbym sobie, by zdarzały się one jak najrzadziej, ale zdaję sobie sprawę, że życie piłkarza nie jest łatwe”, dodał.

Piłkarz wielokrotnie wspominał w wywiadach o swoim tacie Krzysztofie, z którym łączyła go wyjątkowa więź. „Po jego śmierci szybko musiałem stać się dorosły. Zawsze wiedział, że będę grał za granicą. Mówił, że dlatego dał mi na imię Robert, aby nikt nie mylił mojego imienia. Wielokrotnie żałowałem, że z nim o czymś nie porozmawiałem, że mu czegoś nie powiedziałem”, opowiadał Robert Lewandowski kilka lat temu Magdzie Mołek na antenie TVN Style.

Mama idola fanów piłki nożnej, pani Iwona także udzieliła w przeszłości wywiadu, w którym wyjawiła, jak poinformowała nastoletniego syna o odejściu taty. „Krzysztof zachorował na nowotwór, kiedy Robert miał 17 lat. Po operacji zabrałam go ze szpitala i wróciliśmy do domu. Mąż źle się czuł, byliśmy zmęczeni. Poszliśmy spać przed 22. Krzysiek zawsze pochrapywał. Obudziłam się w środku nocy, w pokoju była absolutna cisza. Zapaliłam światło, a on był już siny. Zaczęłam krzyczeć... Złapałam za telefon, zadzwoniłam na pogotowie, a oni powolutku zadawali kolejne pytania. Nie rozumiałam, co się dzieje. Po prostu wiedzieli, że do martwego nie muszą się spieszyć. Okazało się, że miał wylew”, mówiła Iwona Lewandowska w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. „Dobrze, że Roberta nie było w domu. Razem z córką następnego dnia pojechałyśmy na Bielany, czekałyśmy, aż wróci ze szkoły. Tego dnia miał ważny turniej. Wszedł, kazałam mu usiąść. Przyjął to spokojnie: przeczuwałem to”, relacjonowała wydarzenia sprzed 15 lat.

Robertowi Lewandowskiemu serdecznie gratulujemy nagrody. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Anna i Robert Lewandowscy, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.