Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku. Sportowiec wygłosił wzruszające przemówienie

Podziękował w nim swojemu zmarłemu tacie

Rafał Kowalski 3 lutego 2020 12:31
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wczorajsza gala tygodnika Piłka Nożna wyłoniła najlepszego piłkarza minionego roku. Werdykt nie okazał się niespodzianką. Laureatem statuetki został Robert Lewandowski, który pojawił się na gali i wygłosił wzruszające przemówienie. Nagroda została zadedykowana tacie sportowca, który zmarł, gdy polski napastnik był nastolatkiem.

Robert Lewandowski o swoim tacie Krzysztofie

Po burzy braw i owacji dla Roberta Lewandowskiego, mąż Anny Lewandowskiej niemal natychmiast przeszedł do podziękowań. „Chciałbym zadedykować nagrodę mojemu tacie, bo wiem, że nade mną czuwa - nad tym, żebym cały czas robił to, co kocham i robię najlepiej. Mimo że nie udało mu się obejrzeć żadnego mojego meczu w seniorach, teraz to nadrabia, pewnie ogląda z najlepszych miejsc na stadionie i mocno trzyma za mnie kciuki”, powiedział gwiazdor za co został nagrodzony brawami. „Dziękuję też mojej mamie, żonie Ani i córce Klarze za to, że są przy mnie i mnie wspierają - nie tylko w tych dobrych chwilach, gdy idzie, ale też w tych cięższych. Życzyłbym sobie, by zdarzały się one jak najrzadziej, ale zdaję sobie sprawę, że życie piłkarza nie jest łatwe”, dodał.

Piłkarz wielokrotnie wspominał w wywiadach o swoim tacie Krzysztofie, z którym łączyła go wyjątkowa więź. „Po jego śmierci szybko musiałem stać się dorosły. Zawsze wiedział, że będę grał za granicą. Mówił, że dlatego dał mi na imię Robert, aby nikt nie mylił mojego imienia. Wielokrotnie żałowałem, że z nim o czymś nie porozmawiałem, że mu czegoś nie powiedziałem”, opowiadał Robert Lewandowski kilka lat temu Magdzie Mołek na antenie TVN Style.

Mama idola fanów piłki nożnej, pani Iwona także udzieliła w przeszłości wywiadu, w którym wyjawiła, jak poinformowała nastoletniego syna o odejściu taty. „Krzysztof zachorował na nowotwór, kiedy Robert miał 17 lat. Po operacji zabrałam go ze szpitala i wróciliśmy do domu. Mąż źle się czuł, byliśmy zmęczeni. Poszliśmy spać przed 22. Krzysiek zawsze pochrapywał. Obudziłam się w środku nocy, w pokoju była absolutna cisza. Zapaliłam światło, a on był już siny. Zaczęłam krzyczeć... Złapałam za telefon, zadzwoniłam na pogotowie, a oni powolutku zadawali kolejne pytania. Nie rozumiałam, co się dzieje. Po prostu wiedzieli, że do martwego nie muszą się spieszyć. Okazało się, że miał wylew”, mówiła Iwona Lewandowska w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. „Dobrze, że Roberta nie było w domu. Razem z córką następnego dnia pojechałyśmy na Bielany, czekałyśmy, aż wróci ze szkoły. Tego dnia miał ważny turniej. Wszedł, kazałam mu usiąść. Przyjął to spokojnie: przeczuwałem to”, relacjonowała wydarzenia sprzed 15 lat.

Robertowi Lewandowskiemu serdecznie gratulujemy nagrody. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Anna i Robert Lewandowscy, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.