Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9
O NIM JEST GŁOŚNO

Robert Lewandowski czule o żonie: „Ania jest moim najlepszym psychologiem

Czego go nauczyła?

Olga Figaszewska 28 maja 2019 12:51
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9

W jego życiu nie brakuje niespodzianek i sukcesów. Robert Lewandowski po raz czwarty wywalczył tytuł króla strzelców Bundesligi. Chociaż niedawno wraził chęć odejścia z Bayernu. Został i jest szczęśliwy. W najnowszym wywiadzie dla Onet Sport polski piłkarz opowiedział nie tylko o swoich zawodowych planach.

Robert Lewandowski o początkach kariery w Niemczech i rodzinie

Robert Lewandowski po raz siódmy zdobył wraz ze swoją drużyną tytuł mistrza Niemiec. W tym roku było go o wiele trudniej zdobyć. „Odkąd tu jestem, pierwszy raz zapewniliśmy sobie mistrzostwo dopiero w ostatniej kolejce.”, zdradził piłkarz w rozmowie z Dariuszem Faronem dla Onet Sport.

Dziś jest gwiazdą sportu. A jak wyglądały jego początki? Pierwsze mistrzostwo zdobył w Borussii Dortmund.

„Pamiętam swoje pierwsze miesiące w Niemczech. Najpierw nie mogłem znaleźć mieszkania, później dwa czy trzy miesiące czekałem na meble. Jednocześnie treningi u Juergena Kloppa były bardzo intensywne, a ja chciałem się pokazać z jak najlepszej strony, więc dawałem z siebie wszystko. Po trzech miesiącach byłem trochę zajechany. Nie spodziewałem się, że będzie tak trudno. Minęło trochę czasu, zanim wszystkie sprawy ułożyły się po mojej myśli, ale wiedziałem, że taki moment w końcu nastąpi. Nigdy nie miałem myśli, żeby się poddać”, wyznał.

Robert Lewandowski nie ukrywa, że przeszedł wewnętrzną metamorfozę. To przede wszystkim zasługa jego żony.

„Rozwinąłem się pod względem mentalnym. Wiedziałem, że muszę nad tym pracować, bo przyniesie to efekty. Bardzo pomogła mi Ania, która jest moim najlepszym psychologiem. Kiedyś w trudnych momentach zamykałem się w sobie. Uważałem, że sam sobie poradzę, a tak naprawdę złe chwile zostawiały w środku swój ślad. Pod tym względem wiele się zmieniło. Dziś wolę porozmawiać z Anią o problemie, wyrzucić to, co we mnie siedzi. W sferze mentalnej zrobiłem przez te lata duży krok do przodu”.

Robert Lewandowski rozpocznie niedługo negocjacje z Bayernem w związku ze swoją przyszłością. Z klubem łączy go jeszcze dwuletnia umowa.  Nie ukrywa, że jest zainteresowany przedłużeniem kontaktu. „Gram w zespole, który jest w ścisłym topie, więc tak naprawdę nie ma tak wielu możliwości, gdybym chciał przenieść się do równie mocnej drużyny. Jestem w Monachium szczęśliwy, znam też plany dotyczące zespołu. Spokojnie czekam na to, co się wydarzy”, dodał. Piłkarz jest świadomy, że na tym etapie nie musi nikomu nic udowadniać. Przed nim jeszcze wiele wyzwań.

Robert Lewandowski, Anna Lewandowska, Puchar Niemiec finał
Fot. Instagram

Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Fot. Instagram @_rl9

Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.