Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski ma powód do zmartwień. Jego wartość jako zawodnika spadła o połowę!

Pomimo że jest najlepszym napastnikiem sezonu...

Rafał Kowalski 10 grudnia 2018 06:03
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Lewandowski miewa okresy, w których wszystko mu wychodzi i takie, kiedy według różnego rodzaju rankingów jest słabszym zawodnikiem, niż był w przeszłości. Najnowsze notowania sportowca nie są dobre. Przynajmniej jeśli chodzi zestawienie wartości piłkarzy, bo akurat wyniki rozgrywek ligowych Lewandowskiego nigdy nie byłe lepsze! Paradoks?

Ile wynosi wartość Roberta Lewandowskiego?

Międzynarodowe Centrum Nauk Sportowych podjęło się ponownych obliczeń wartości najlepszych piłkarzy świata. Na czele rankingu znalazł się Kylian Mbappe. Wyceniono go na zawrotną sumę 216,3 mln euro. Powody do przemyśleń powinien mieć jednak Robert Lewandowski, który jeszcze na początku roku miał przy swoim nazwisku wypisaną wartość 107,5 mln euro, podczas gdy teraz jest to jedynie 59,7.

Tendencja spadkowa nie dotyczy jednak tylko Roberta a wielu polskich piłkarzy. Zieliński w listopadzie był wyceniany na 45,2 mln euro a w grudniu na 42,9. Podobnie ma się sprawa u Kamila Glika – 35,3 w kwietniu zmieniło się w 19,4 mln euro.

Wracając do Roberta Lewandowskiego to dziwi fakt tak niskiej wartości piłkarza, w momencie, gdy piłkarz jest w trakcie swojego najlepszego sezonu, który właśnie rozgrywa z Bayernem Monachium. Gdyby liczyć wszystkie rozgrywki klubowe, to nasz napastnik strzelił w nich już 19 goli.

Hmmm.., to może nie warto sugerować się statystykami finansowymi i robić swoje? Tego Robertowi życzymy. 

Robert Lewandowski
Fot. materiały prasowe

Anna i Robert Lewandowscy, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?