Robert Kubica, main topic
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

„Odzyskał formę po wypadku, znów może rywalizować’’. Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Damian Duda 12 lipca 2017 06:00
Robert Kubica, main topic
Fot. East News

Wiele wskazuje na to, że po sześciu latach od tragicznego wypadku Robert Kubica powróci do Formuły 1. Fani kierowcy już nie mogą się doczekać momentu, kiedy ponownie zobaczą swojego idola na torze. Tym razem o Kubicy wypowiedział się brytyjski dziennikarz magazynu „F1 Racing’’, Anthony Rowlinson, który jest zachwycony Polakiem!

Przeczytaj też: Wielki powrót Roberta Kubicy! Ta wiadomość wywołała ogromne poruszenie w mediach

Robert Kubica — powrót

W czerwcu 2017 roku pisaliśmy o tym, że Robert Kubica ma szansę na powrót do Formuły 1. Kierowca zasiadł wówczas za sterem bolidu Renault. W trakcie jazdy testowej sportowiec wykonał 115 okrążeń próbnych na torze w Walencji. Jednak, jak donoszą branżowe serwisy, nie były to pierwsze jazdy Kubicy w ostatnim czasie. W ciągu kilku miesięcy Polak miał uczestniczyć w jazdach testowych innych bolidów — m.in. Formuły E czy samochodu GP 3.

W rozmowie z dziennikarzami Kubica podkreślał wtedy, że to jedynie „sentymentalny powrót’’ na tor.

Trzy lata temu miałem ofertę testów samochodu F1, jednak wtedy jeszcze nie byłem pewny, że sobie z tym poradzę. Teraz wiem, że powinienem spróbować, jest gotowy”, wyznał w rozmowie portalem motorsport.com.

Dziennikarz magazynu „F1 Racing’’ Anthony Rowlinson jest zdania, że Kubica jest już w stanie ponownie wsiąść do bolidu.

„Renault pomogło udowodnić, że Robert Kubica to jeden z największych talentów całego pokolenia kierowców, którego kariera wyścigowa została przerwana, kiedy był ich zawodnikiem. Na tyle odzyskał formę po niemal śmiertelnym wypadku, że znów może rywalizować w Formule 1’’.

Brytyjczyk twierdzi, że powrót Kubicy do Formuły 1 jest dla sportowca niezwykle ważny.

„Nie miejcie żadnych złudzeń, Kubica jest w formie od samego początku jazd samochodem F1 z sezonu 2012, w którym mógł się ścigać pięć sezonów temu. Nie był tu po to, by się sprawdzić, czy dowiedzieć się, czy może prowadzić bolid. On wie, że jest gotowy, ale musi to udowodnić sobie i szerszemu światu. Jest coś, co trzeba pomścić’’ , twierdzi dziennikarz.

Robert Kubica — wypadek

Dzień 6 lutego 2011 roku przejdzie do historii.  W trakcie rajdu Ronde di Andora, jadąc Škodą Fabią S2000 Evo2 należącą do zespołu DP Autosport, Robert Kubica uległ wypadkowi. Aby wyciągnąć sportowca, rozcięto karoserię bolidu. Polak został przetransportowany helikopterem do szpitala w Santa Corona w Pietra Ligure. Za przyczynę wypadku uznano mokry asfalt na torze. Kubica doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. Operacja kierowcy trwała aż siedem godzin. 

Przeczytaj też: Upadek kamikadze – przez całe życie Tomasz Gollob ścigał się ze śmiercią. Kim jest człowiek, który do tej pory wygrywał?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?