Francja mistrzem świata, Mundial 2018
Fot. East News
ze świata sportu

Rażące wpadki podczas finału Mistrzostw! Co takiego się stało? 

Wina deszczu?

Monika Katarzyna Krupska 15 lipca 2018 20:14
Francja mistrzem świata, Mundial 2018
Fot. East News

Takiego finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej nikt się nie spodziewał! Francja drugi raz w historii pokonała Chorwację i zdobyła tytuł mistrzów. Wynik? 4:2, jednak finałowy mecz nie zakończył się tylko i wyłącznie na bramkach. O co dokładnie chodzi? Mianowicie przy wręczaniu medali oraz podczas meczu  zdarzyły się wielkie wpadki! Co takiego się stało, o czym nie zapomnimy?

Wpadka podczas finału 

Podczas drugiej połowy mecz został na moment przerwany. Dlaczego? Kilka osób postanowiło zakłócić piłkarzom grę i równocześnie wbiegło na murawę. Do zorganizowania akcji przyznała się na Facebooku rosyjska grupa feministyczna Pussy Riot. Swoim zachowaniem chcieli zwrócić uwagę na aresztowanych więźniów politycznych oraz by policja nie przetrzymywała ludzi podczas pokojowych manifestacji.

Kolejną wpadką był moment z parasolem. Podczas ceremonii wręczania medali obecni byli oczywiście prezydenci Rosji Władimir Putin, Francji Emmanuel Macron oraz Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović. Piłkarze po kolei podchodzili do głów państwa i odbierali od nich gratulacje i złote medale. Nagle nad boiskiem oberwała się wielka chmura i zaczęło okropnie padać. Ochroniarze szybko rozłożyli parasol nad prezydentem Rosji, jednak o dwóch pozostałych prezydentach zapomnieli! Macron i Grabar-Kitarović stali przez pewien czas w deszczu, jednak nie przeszkadzała im ta sytuacja. W końcu zdobyli pierwsze i drugie miejsce! 

Kibicowaliście Francuzom? Co myślicie o zachowaniu Putina?  

finał mistrzostw, mundial
Fot. GettyImages

finał mistrzostw, mundial
Fot. finał mistrzostw, mundial

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.