Rafał Trzaskowski
Fot. Justyna ROJEK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rafał Trzaskowski przygotowany na walkę z drugą falą koronawirusa w Warszawie

„To kluczowe dla zdrowia wszystkich mieszkańców”

Ksenia Krasko 30 sierpnia 2020 09:49
Rafał Trzaskowski
Fot. Justyna ROJEK/East News

Epidemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia, a liczba nowych przypadków zakażenia w kraju wciąż rośnie. Jak wskazują statystyki, publikowane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia, do chwili obecnej wykryto ich ponad 66 tysięcy, ponad dwa tysiące osób zmarło, blisko 46 tysięcy osób wyzdrowiało. Eksperci już od jakiegoś czasu ostrzegają, że jesienią czeka nas druga fala koronawirusa, a na dynamicznie rozwijającą się sytuację zareagował Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski o drugiej fali koronawirusa w Warszawie

Władze Warszawy już teraz dążą do zminimalizowania ryzyka, związanego z drugą falą choroby Covid-19. Rafał Trzaskowski poinformował, że w związku z tym podjęto decyzję o sfinansowaniu szczepień na grypę dla wszystkich pracowników oświaty i pomocy społecznej.

„Warszawa jako pierwsza sfinansuje szczepienia przeciwko grypie wszystkim pracownikom miejskich żłobków, placówek oświaty i pomocy społecznej. W pracy opartej na ciągłym kontakcie społecznym to kluczowe także dla zdrowia wszystkich mieszkańców”, czytamy na Twitterze polityka.

Darmowa szczepionka będzie dostępna dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkół, przedszkoli i żłobków. Prezydent Warszawy podkreślił, że według ekspertów szczepienia na grypę zwiększają odporność.

„To niesłychanie istotne – zbliża się sezon grypowy, a epidemia #koronawirus trwa. Przy podobnych objawach utrudnione jest rozpoznanie choroby, szczególnie w początkowej fazie. Dzięki szczepieniom odciążymy przychodnie i zmniejszymy ryzyko jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami”, wytłumaczył.

Na całym świecie odnotowano już ponad 25 milionów przypadków zakażenia. 

Źródło: Na Temat

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.