Rafał Majka
Fot. Agnieszka Torba/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przerwano wyścig kolarski UAE Tour! Rafał Majka musi przejść kwarantannę w hotelu

Czy Polak jest bezpieczny? U dwóch innych osób wykryto koronawirusa

Rafał Kowalski 28 lutego 2020 15:59
Rafał Majka
Fot. Agnieszka Torba/East News

Jedynie pięć z siedmiu zaplanowanych etapów wyścigu kolarskiego UAE Tour odbyło się zgodnie z planem. Organizatorzy imprezy odbywającej się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zdecydowali się przerwać zawody po tym, jak u dwóch osób związanych z wyścigiem wykryto koronawirusa. Sytuacja zmusiła Rafała Majkę i innych kolaży (polskich i zagranicznych) do pozostania w swoich hotelach. Wszyscy muszą przejść kwarantannę.

Rafał Majka przechodzi kwarantannę w hotelu przez koronawirusa

Początkowo media informowały o tym, że osobami, która mają koronawirusa są kolaże z Włoch. Dziś informację tę zdementowała jednak Rada ds. Sportu w Abu Dhabi podając, że chodzi o dwóch członków ekipy obsługującej zawody. Jak nieoficjalnie dowiedział się Eurosport, mowa o masażyście i mechaniku grupy UAE Team Emirates. Obaj mężczyźni pochodzą z Włoch – mechanik jest dokładnie z Lombardii, z kolei technik mieszkał z nim w jednym pokoju.

Wszystkie osoby związane z wyścigiem są pod opieką lekarzy. Dla swojego bezpieczeństwa nie mogą opuszczać hoteli. „Szkoda, ale najważniejsze jest publiczne zdrowie. Wszyscy czekamy w hotelu na badania i pozostajemy w nim, dopóki nie pojawią się kolejne informacje. Mam nadzieję, że wszyscy zarażeni wydobrzeją i nie będzie więcej przypadków” napisał wczoraj na Twitterze brytyjski kolarz Chris Froome. Informację tę potwierdził też Polak. „Jesteśmy zamknięci w hotelu. Nie wiadomo ile. Dostaliśmy informację, że mamy zejść na recepcję. Tam powiedziano nam, że wyścig jest odwołany, bo jest podejrzenie koronowirusa u dwóch osób z wyścigu i muszą wszystkich przebadać”, mówił mediom menedżer generalny CCC. Pan Piotr Wadecki.

Wśród osób objętych kwarantanną jest nasz najlepszy zawodnik – Rafał Majka. Czy Polak jest bezpieczny? Tak. Po pierwsze kolarz jest w rękach najlepszych specjalistów, którzy sprawdzą, czy nie doszło u niego do zarażenia koronawirusem. Po drugie, Rafał Majka ani żaden inny Polak nie startuje w wyścigu w barwach drużyny UAE Emirates – prawdopodobnie nie doszło więc do żadnego kontaktu między Polakami a nosicielami koronawirusa.

Na ten moment w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczba oficjalnie odnotowanych przypadków zarażenia groźnym wirusem wynosi 13. Rafał Majka w chwili anulowania kolejnych części wyścigu zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Rafał Majka
Fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.