Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, VIVA! październik 2018
Fot. Marta Wojtal
O NIM JEST GŁOŚNO

„Gdy słyszę, że ktoś mówi o "dzieciach z probówki", to krew mnie zalewa”

Radosław Majdan w szczerym wywiadzie o in vitro

Olga Figaszewska 19 grudnia 2019 11:30
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, VIVA! październik 2018
Fot. Marta Wojtal

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan wkrótce zostaną rodzicami. Małżeństwo korzystało z in vitro. Prezenterka opisywała, że ich przypadek nie był prosty i wymagał niestandardowego podejścia, przede wszystkim cierpliwości. Byli pod najlepszą opieką medyczną na światowym poziomie. W przyszłym roku doczekają się wspólnego dziecka i są szczęśliwi, jak nigdy dotąd. Przyszły tata udzielił najnowszego wywiadu dla Michałowi Misiorkowi dla Plejada.pl, w którym opowiedział o procedurze in vitro i związku z Małgorzatą Rozenek-Majdan.

Radosław Majdan o związku z Małgorzatą Rozenek-Majdan i metodzie in vitro

Zanim Radosław Majdan poznał swoją ukochaną prowadził typowe kawalerskie życie. ,,Postępowałem zgodnie ze swoimi przekonaniami i uważałem, że nikomu nie robię nic złego. Nie do końca okazało się to rozsądne. Choć nie do końca miałem tego świadomość, okazało się, że nie miałem najlepszej opinii", wyznał w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Dlatego Małgorzata Rozenek-Majdan początkowo ostrożnie podchodziła do deklaracji piłkarza. Ale on wiedział, że to co do niej czuje jest prawdziwe i nie podchodzi do niej, jak do przelotnego romansu.

,,Ja od początku byłem pewny swoich uczuć, ale ona dawała mi czas, żebym sam się z tym zmierzył i odpowiedział sobie na pytanie, na ile ta znajomość jest dla mnie ważna. Tym bardziej, że Małgorzata ma dwóch synów, więc chciała być przekonana, że tworzymy pełnowartościowy związek, zanim pozna mnie z nimi. Doskonale to rozumiałem. Ona miała zdecydowanie więcej do stracenia niż ja", dodał.

Ich związek wywołał prawdziwe poruszenie. Wszyscy byli... zdziwieni!

,,Do Małgosi co chwilę ktoś dzwonił i pytał ze zdziwieniem, czy to prawda. Umawialiśmy się więc w parku, koleżanka przywoziła Małgorzatę, otwierałem drzwi mojego samochodu, ona wskakiwała na tylnie siedzenie, przykrywałem ją kocami i jechaliśmy do mojego garażu. (...) Pamiętam, że po Świętach poszliśmy na wspólny spacer z rodzicami Małgosi i jej synami, wtedy zrobiono nam zdjęcia, które obiegły media. Uznaliśmy więc, że nie ma sensu już się ukrywać", relacjonował piłkarz.

Trzy lata temu stanęli na ślubnym kobiercu. Tworzą szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Wkrótce ich marzenie o dziecku się spełni. By tak się stało przeszli przez długą i kosztowną metodą in vitro. O swoich doświadczeniach związanych z procedurą opowiedział w nowym wywiadzie.

,,Zupełnie nie rozumiem, dlaczego in vitro to temat tabu. Skoro medycyna tak się rozwinęła, to dlaczego ludzie, którzy nie mogą mieć dzieci, mają nie korzystać z tej metody? Przecież to są te same plemniki, ta sama komórka jajowa, jedynie metoda zapłodnienia jest trochę inna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeszczep serca wydawał się czymś niemożliwym, a dzisiaj nikt się już temu nie dziwi", mówi Michałowi Misiorkowi.

Przyszły tata podkreśla, że powinniśmy się cieszyć, że współczesna medycyna daje nam wiele możliwości.

,,Chyba nie ma nic piękniejszego niż widok rodziców, którzy usłyszeli, że nie mogą mieć dzieci, a dzięki in vitro doczekali się potomstwa. Dlaczego odbieramy im do tego prawo? Podczas naszych procedur związanych z in vitro spotkaliśmy wiele par, które sprzedają wszystko, co mają, by mieć dziecko, bo przecież ta metoda nie jest u nas dofinansowywana. Oni podporządkowują temu całe swoje życie, czasem próbują po kilka razy z rzędu. Należą im się pochwały, a nie bezpodstawna krytyka. Gdy słyszę, że ktoś mówi o "dzieciach z probówki", to krew mnie zalewa. Nawet nie mam ochoty tego komentować, bo musiałbym użyć wielu wulgaryzmów. To świadczy o zamknięciu, niewyedukowaniu i zaściankowości osób, które powtarzają takie słowa. Cieszę się, że Małgosia tak bardzo zaangażowała się w ten temat. Ona robi wiele, by ten temat przestał być tabu w naszym kraju", dodał.  

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, VIVA! de luxe 21/2018
Fot. Marta Wojtal

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, VIVA! de luxe 21/2018
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.