Quaden Bayles
Fot. Australian Broadcasting Corporation/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nękany dziewięciolatek spełnił swoje największe marzenie. Na tym polega siła internetu

Od najgorszego do najlepszego dnia w życiu...

Gabriela Czernecka 26 lutego 2020 20:25
Quaden Bayles
Fot. Australian Broadcasting Corporation/Associated Press/East News

Historia Quadena Baylesa poruszyła kilka dni temu cały świat. Chłopiec z karłowatością był nękany przez kolegów ze szkoły, dyrekcja placówki nie zwracała uwagi na akty przemocy i skargi, jakie składała matka 9-latka. Nagranie, na którym Quaden Bayles woła, że chce się zabić, obiegło cały świat. Ludzie na całym świecie zaczęli okazywać mu wsparcie, znane postaci wstawiały się za nim otwarcie mówiąc, że chcą być jego przyjacielem. Kilka dni po najgorszym dniu w życiu, dziewięciolatek spełnił swoje największe marzenie. Tak wygląda potęga internetu!

Quaden Bayles na meczu rugby 

W minionym tygodniu mówił o nim cały świat. Miliony ludzi poruszyła historia 9-letniego Quadena Baylesa, który cierpi na karłowatość. Przez swoją chorobę musiał mierzyć się także z nieprzychylnymi komentarzami ze strony uczniów, którzy wraz z nim chodzą do szkoły. Wideo, na którym Quaden woła, że chce się zabić udostępniła jego mama. „Daj mi linę, chcę się zabić. Chcę tylko dźgnąć się w serce. Chcę, żeby ktoś mnie zabił”, słyszymy na nagraniu słowa chłopca. W ten sposób Yarraka Bayles, mama 9-latka  chciała pokazać, do czego prowadzi znęcanie się nad osobami niepełnosprawnymi. Liczyła także na odzew ze strony rodziców, których dzieci również zmagają się z podobnymi problemami: „Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak wygląda taki efekt zastraszania. Wystarczy chwila i zastanawiasz się, dlaczego dzieci się zabijają. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak bardzo szkodzi nam ta sytuacja jako rodzinie”, mówi na nagraniu łamiącym się głosem.

Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że Quaden Bayles zyskał przyjaciół i ogromne wsparcie od ludzi na całym świecie. Poruszające nagranie (zobaczycie je tutaj>>) obejrzało niema 20 mln osób, które postanowiły nie być obojętne na jego los. Wideo wywołało dyskusję na temat nękania młodych, ale także na temat tolerancji i wychowywania dzieci. Quadena wsparły także gwiazdy - Hugh Jackman na swoim Twitterze apelował do internautów o rozwagę, miłość i bardziej przyjacielskie podejście do drugiego człowieka: „Quaden, masz we mnie przyjaciela”, mówi. Do jego apelu dołączył także amerykański komik Brad Williams, który również cierpi na karłowatość (urodził sie z achondroplazją). Komik założył internetową zbiórkę dla Quadena i jego mamy, aby wysłać rodzinę do Disneylandu. Jak podaje BBC, w niecały dzień udało się zebrać 130 tysięcy dolarów. Na ten moment uzyskana kwota to niemal 500 tysięcy dolarów.

Quaden Bayles spełnił marzenie

Nie tylko oni postanowili spełnić marzenie chłopca. W minioną sobotę Quaden został zaproszony na mecz rugby. To właśnie on miał przyjemność poprowadzić na boisko drużynę składającą się z rdzennych mieszkańców Australii, grających przeciwko Maorysom z Nowej Zelandii. 9-latek mógł także przekazać piłkę sędziemu, który rozpoczął spotkanie! Mama chłopca na konferencji prasowej powiedziała wprost, że jej syn przeszedł „od najgorszego do najlepszego dnia w swoim życiu”. Zobaczcie nagranie z tej chwili.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.