Puchar Świata w Planicy, Piotr Żyła
Fot. SOPA Images/Sipa USA/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Polscy skoczkowie w wielkim stylu wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata w Planicy!

To historyczne zwycięstwo Polaków!

Olga Figaszewska 23 marca 2019 12:31
Puchar Świata w Planicy, Piotr Żyła
Fot. SOPA Images/Sipa USA/East News

To zdecydowanie ich czas! Polacy po raz kolejny sięgnęli po wygraną! Skoczkowie nie mieli sobie równych podczas sobotnich zawodów w drużynowym Pucharze Świata w słoweńskiej Planicy!

Zwycięstwo polskich skoczków w Planicy

W sobotę polscy skoczkowie udowodnili, że są w świetnej formie, mimo że w serii próbnej zajmowali dopiero szóste miejsce.

Wygrana w drużynowym Pucharze Świata jest powodem do dumy nie tylko dla polskiej drużyny, a także dla ich kibiców! Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, podopieczni trenera Stefana Horngachera, dali z siebie wszystko i zaprezentowali się rewelacyjnie! „Czuję się w pełni usatysfakcjonowany, latało mi się najlepiej w karierze, do tego ta wygrana”, mówił Jakub Wolny, który leciał na odległość 237,5 metra w pierwszej i 228,5 metra w drugiej serii zawodów. Warto podkreślić, że skoczek po raz kolejny pobił rekord życiowy w długości skoku.

Kamil Stoch lądował na 227 i 221 metrze. Dawid Kubacki również oddał świetne skoki: 229,5 i 230 m. Z kolei Piotr Żyła przy pierwszym podejściu wylądował na 226 metrze, a w drugiej serii poleciał na odległość 242,5 metra.  

Polacy pierwszy raz odnotowali wygraną w konkursie drużynowym na mamuciej skoczni. Po raz drugi w historii Polacy zapewnili sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów! Serdecznie gratulujemy!  

Puchar Świata w Planicy
Fot. SOPA Images/Sipa USA/East News

Puchar Świata w Planicy
Fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Puchar Świata w Planicy
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.