ZE ŚWIATA FILMU

To już pewne! Powstanie trzecia część kultowego filmu Psy. Kto zagra z Bogusławem Lindą?

Znamy obsadę i pełny tytuł filmu

Rafał Kowalski 9 lipca 2019 09:55
Bogusław Linda
Fot. East News

Dwadzieścia pięć lat po premierze drugiej i dwadzieścia siedem lat po premierze pierwszej części Psów, pewne są już informacje o tym, że powstaje trzecia część uwielbianego przez widzów filmu. Kultowa produkcja lat 90. dopiero się tworzy, a więc premiera odbędzie się najprędzej w kolejnym roku, ale fani historii porucznika Maurera, już nie mogą doczekać się jego powrotu na duży ekran. O czym będą Psy 3 i kto zagra główne role?

Psy 3 – co wiemy o produkcji?

Jako pierwszy o wznowieniu prac nad Psami poinformował Cezary Pazura. Aktor, który w filmie wciela się w postać Waldemara Morawca, wyjawił dotąd skrywaną tajemnicę na swoim kanale YouTube. Tytuł filmu to na ten moment Psy III. Canis Majoris. Jego akcja ma toczyć się w czasach współczesnych, kiedy Franz Maurer – w tej roli Bogusław Linda – wychodzi z więzienia. Bohater odbywał tam karę za zabójstwo dokonane w Psach 2. czyli filmowy Waldemar Morawiec, zdradził na swoim kanale na YouTube, że pracę nad filmem ruszyły pełną parą, a ekipa jest już na planie. Akcja Psów III. Canis Majoris toczyć się ma współcześnie, po wyjściu Franza Maurera (Bogusław Linda) z więzienia, na które skazano go za zabójstwo w hotelu w Psach 2.

Film wyreżyseruje tak jak poprzednie części Władysław Pasikowski, który zapowiadał chęć zajęcia się tym projektem, jeszcze kiedy realizował zdjęcia do Kuriera. Już wtedy publicznie zapowiadał swój plan, ale dopiero teraz stał się on faktem. O tym, że aktorzy faktycznie weszli na plan poinformowała także Lidia Popiel. „To był przełomowy film w pracy Bogusława i powrót na plan przy tej produkcji bez wątpienia jest czymś wyjątkowym. Obu panom (mowa o Cezarym Pazurze – przyp. red.) daleko od lansu i komplementów, tworzą fajny duet i są trochę jak bracia, i według mnie w pracy są mistrzami. Może być ciekawie”, powiedziała żona Bogusława Lindy w rozmowie z Super Expressem.

Dziennik dowiedział się także, że na ekranie pojawi się także Artur Żmijewski – tak jak poprzednio w roli Radka Wolfa. A kto z nowych aktorów dołączy do panów? Tego jeszcze nie wiadomo. Będziemy śledzić losy produkcji. Też nie możecie się doczekać premiery? 

Bogusław Linda, Viva! grudzień 2000
Fot. Jacek Piotrowski

Cezary Pazura, Viva! październik 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.