Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Przytyk internautki rozjuszył Basię Kurdej-Szatan: „Patologiczni katolicy wymyślają bzdury”

Aktorka wdała się w ostrą wymianę zdań

Rafał Kowalski 6 stycznia 2021 11:50
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Od kilku dni Basia Kurdej-Szatan z rodziną wypoczywa na rajskim Zanzibarze. Od pierwszego opublikowanego zdjęcia z urlopu aktorka musi mierzyć się z niemiłymi komentarzami. Internauci zarzucali żonie Rafała Szatana, że ta najpierw narzekała na brak pracy dla artystów, a potem wyjechała trwonić gotówkę w tropikalnym kurorcie. Gwiazda próbowała tłumaczyć, że pisząc o byciu w trudnej sytuacji finansowej miała na myśli swoich mniej znanych kolegów-aktorów, jednak ta argumentacja nie do wszystkich dotarła… Chwilę temu doszło do kolejnej internetowej sprzeczki.

Basia Kurdej-Szatan odpowiedziała internautce. Poszło o wakacje

Pod jednym ze zdjęć zamieszczonych na Instagramie pojawił się komentarz, na który szybko odpowiedziała Basia Kurdej-Szatan. „Wakacje wyśpiewane na kolędach w TVPiS”, napisała pod wakacyjną fotografią aktorki jedna z internautek. Mama Henia i Hani odpisała grzecznie i zwięźle, że „nie śpiewała kolęd w TVP”. Wspomniana autorka przytyku przyznała gwieździe rację i wrzuciła kolejne trzy grosze. „Zwracam honor, to był Polsat. Ale ma Pani ewidentnie problem z wizerunkiem. Z jednej strony błyskawice wraz z kobietami (jestem za), potem za kolędowanie w kościele całą familią. To jest słaaabe”, czytamy w pełnym emocji komentarzu.

Tych słów żona Rafała Szatana postanowiła nie zostawić bez odpowiedzi. „Dla mnie jedno nie wyklucza drugiego. Nie mam zamiaru przestać śpiewać kolęd i rezygnować z tradycji, dlatego, że patologiczni, obsesyjni katolicy wymyślają bzdury i próbują odebrać prawa kobietom wykorzystując wiarę jako argument”, podkreśliła mocno gwiazda. Komentarz ten sprawił, że do rozmowy włączyła się inna, urażona słowami Basi Kurdej-Szatan, internautka. „Patologiczni katolicy? Brawo i pisze to Pani po tym, jak śpiewała kolędy w miejscu ważnym dla katolików? Chyba się już troszkę Pani pogubiła”, napisała. „No tak! Co innego wierzyć, a co innego uważać, że teletubisie, Hello Kity i Harry Potter to zło wcielone”, odpisała z ironią uwielbiana przez miliony artystka.

Czy miała według Was rację w tym sporze? Basi i jej rodzinie życzymy dużo spokoju podczas końcówki urlopowego wyjazdu. 

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan z dziećmi VIVA! 25/2020
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.